Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tenis: Hopmanov pohár môže byť opäť so slovenskou účasťou

TASR|Publikované 11. sep 2002 o 13:25

Bratislava 11. septembra (TASR) - Po minuloročnej absencii by mohlo mať Slovensko na prelome rokov 2002/2003 opäť zastúpenie na tenisovom Hompanovom ...

Bratislava 11. septembra (TASR) - Po minuloročnej absencii by mohlo mať Slovensko na prelome rokov 2002/2003 opäť zastúpenie na tenisovom Hompanovom pohári. Neoficiálne majstrovstvá sveta dvojčlenných miešaných družstiev sa od roku 1988 uskutočňujú v austrálskom Perthe a pozvanie na turnaj od predstaviteľov Medzinárodnej tenisovej federácie ITF majú slovenské jednotky Dominik Hrbatý a Daniela Hantuchová.

"Teraz závisí na oboch, či ponuku príjmu. Bolo by to dobré, veď Hopmanov pohár sa popri Davisovom pohári, Fed cupe zaradil medzi tradičné podujatia družstiev a má pevné miesto vo svetovom kalendári," uviedol generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Na Hopmanovom pohári, ktorý je pre tenistov vítanou generálkou pred úvodným grandslamovým turnajom roka Australian Open, sa z víťazstva v jeho 10. ročníku v roku 1998 tešili Karol Kučera a Katarína Habšudová.

pe la

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.