Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Tenis: Hlasy Janette Husárovej a Tomáša Malika po 1. dni semifinále FedCupu

TASR|Publikované 30. okt 2002 o 22:51

Janette Husárová: "Hoci som nastupovala za stavu 0:1, snažila som sa na to nemyslieť. Podala som podľa môjho názoru dobrý výkon, veľmi som chcela získať ...

Janette Husárová: "Hoci som nastupovala za stavu 0:1, snažila som sa na to nemyslieť. Podala som podľa môjho názoru dobrý výkon, veľmi som chcela získať tento bod a vrátiť nám opäť nádej na víťazstvo. Veľmi mi pomohlo aj povzbudzovanie lavičky, cítila som jej podporu a tento kontakt bol pre mňa dôležitý. Farinovú-Eliovú poznám veľmi dobre, tento rok som s ňou síce raz prehrala, ale ten zápas som skrečovala pre zranenie. Menila som rytmus hry a ani s povrchom som nemala žiadne problémy. Rovnaký bol aj na turnaji v Luxemburgu, tento mi dokonca ešte viac vyhovoval. Určite cítim únavu, tréningové dávky však prispôsobujem iba na najbližší zápas. Stav je 1:1 a to je dobré."

Tomáš Malik, nehrajúci kapitán slovenského tímu: "Dnes to bol deň tímových dvojok. Janette podala fantastický výkon, Daniele evidentne nevyhovoval povrch, ale skôr by som povedal, že Schiavoneová podala životný výkon. Kým ona neurobila takmer žiadne nevynútené chyby, Hantuchová si musela každý fiftín tuho vybojovať. Pred zajtrajškom sú šancu dobré, stretnú sa obe tímové jednotky, uvidíme s akým koncom. Či urobím v zostave nejaké zmeny zatiaľ neviem, bude do záležať aj na porade realizačného tímu."

/vyslaný redaktor TASR M. Baranec/ mi la pb

Súvisiace články