Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tenis: Hlasy aktérov po stretnutiach SR - Rusko

TASR|22. júl 2001 o 22:18

Bratislava (TASR) :

Peter Vajda, nehrajúci kapitán SR: "Zo stavom 2:2 som spokojný. Nagyová podala v dohrávke prvého zápasu výborný výkon. V súboji s Dementievovou však v rozhodujúcich okamihoch mala navrch Ruska. Daniela Hantuchová hrala vo svojom druhom zápase výborne a Lichovcevovú zmietla z kurtu. Všetko je otvorené, dúfam, že počasie i nálada v tíme vydrží a štvorhra rozhodne v náš prospech."

Henrieta Nagyová, jednotka SR: "Zlomovými momentami proti Dementievovej boli dva nepremenené setbaly za stavu 5:3. Ruska potom otočila na 6:5, čo bolo veľmi nepríjemné. V tajbrejku hoci som viedla 6:4 mala opäť viac šťastia Dementievová. Snažila som sa ju čo najviac rozbehať, ale ona sa výborne pohybovala a navyše má kvalitné oba základne údery. Odohrala som dva výborné zápasy a nemám si čo vyčítať. V prípade, že ma kapitán Vajda nominuje do štvorhry, som pripravená nastúpiť."

Daniela Hantuchová, dvojka SR: "Škoda nepremenených šancí v druhom sete. Dá sa to pripočítať na rub strate koncentrácie. Verila som si totiž, že ak vyhrám druhý set, tak Dementievovú zdolám. Zmena súperky v druhej dvojhre ma vôbec neprekvapila a som rada, že som ju sústredeným výkonom tak rýchlo vyprevadila z kurtu. Verím, že v pondelok si nenecháme postup ujsť."

Jelena Dementievová, jednotka Ruska: "Som rada, že som získala oba body, tie však budú dôležité, až keď postúpime. Pohár federácie je totiž kolektívna súťaž a nie hra jednotlivcov."

Súvisiace články