Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tenis: Hingisovej zranenie vážne ohrozuje jej ďalšiu tenisovú kariéru

TASR|Publikované 16. máj 2002 o 14:33

Rím 16. mája (TASR) - Predstavitelia Ženskej tenisovej asociácie (WTA) stále očakávajú, že sa bývalá svetová jednotka Švajčiarka Martina Hingisová zúčastní ...

Rím 16. mája (TASR) - Predstavitelia Ženskej tenisovej asociácie (WTA) stále očakávajú, že sa bývalá svetová jednotka Švajčiarka Martina Hingisová zúčastní na druhom grandslamovom podujatí roka na Roland Garros. Hingisovú však trápia vážne problémy s nohami, ktoré vážne ohrozujú jej ďalšiu tenisovú kariéru.

"Stále dúfame, že Martina sa zúčastní na tohtoročnom Roland Garros. Martina sa v súčasnej dobe podrobuje lekárskym testom, ktoré by mali ukázať vážnosť zranenia. Kým nebusú známe výsledky testov, nechceme špekulovať o vážnosti zranenia," povedal hovorca WTA.

Lekár Heinz Bühlmann, ktorý vykonáva testy sa vyjadril, že v súvislosti s Hingisovej zranením je ohrozená aj tenisová kariéra košickej rodáčky.

"Nemôžeme teraz s určitosťou povedať do akej miery to zranenie ovplyvní Hingisovej ďalšiu kariéru. Všetko bude záležať od výsledkov testov," povedal Bühlmann.

Hingisovej matka a trénerka v jednej osobe Melánia Molitorová uviedla, že dcérine problémy mohli vyplynúť z obuvy, ktorú nosila Hingisová od svojich 11 rokov a prestala v nich hrať až pred troma rokmi. Bývalá svetová jednotka sa práve preto ešte stále súdi s talianskym výrobcom športovej obuvy Sergio Tacchini.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.