Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Tenis: Hingisová si vie účasť vo Flushing Meadows predstaviť, má ešte 5 týždňov

TASR|Publikované 15. júl 2002 o 15:09

Ženeva 15. júla (TASR) - Bývalá svetová jednotka Švajčiarka Martina Hingisová zotavujúca sa po operácii členka poprela správu WTA, že určite nebude ...

Ženeva 15. júla (TASR) - Bývalá svetová jednotka Švajčiarka Martina Hingisová zotavujúca sa po operácii členka poprela správu WTA, že určite nebude štartovať na poslednom grandslamovom turnaji roka US Open. Podľa Hingisovej vyjadrenia je jej účasť vo Flushing Meadows možná, ak bude do 26. augusta (začiatok US Open) zdravotne v poriadku.

Hingisová sa ešte v máji podrobila chirurgickému zákroku na ľavej nohe a zatiaľ neštartovala ani na jednom turnaji WTA. Vynechala grandslamové turnaje Roland Garros i Wimbledon. Jej neúčasť v Paríži bola prvou na niektorom z podujatí veľkej štvorky od jej vstupu do Tour v roku 1994. "Nechala som veci voľne plynúť, pretože som nechcela určiť pevný termín návratu do vrcholového tenisu. Možnosť, že budem hrať vo Flushing Meadows, je však pomerne realistická. Mám totiž ešte stále 5 týždňov na zodpovedajúcu prípravu. Zotavovanie po operácii členka pokračuje uspokojujúco a už teraz môžem viac-menej hrať tenis raz až dvakrát denne," povedala bývalá svetová jednotka Hingisová.

Dvadsaťjedenročná rodáčka z Košíc má na svojom konte zatiaľ päť grandslamových titulov, na začiatku roka neuspela vo finále prestížneho Australian Open, kde prehrala v troch setoch s obhajkyňou prvenstva Jennifer Capriatiovou z USA. US Open sa uskutočnia v termíne od 26. augusta do 8. septembra na dvorcoch vo Flushing Meadow.

Súvisiace články