Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tenis: Hingisová sa vrátila vo veľkom štýle

SITA|Publikované 2. jan 2006 o 08:10

GOLD COAST 2. januára (SITA, AP) - Prvý z očakávaných comebackov ženských tenisových legiend v roku 2006 zatiaľ vychádza.

Bývalá svetová tenisová jednotka Martina Hingisová zo Švajčiarska sa usmieva po výhre nad Mariou Vento-Kabchiovou z Venezuely na turnaji WTA v austrálskom Gold Coast 2. januára 2006. Hingisová vyhrala 6:2, 6:1. FOTO - TASR

GOLD COAST 2. januára (SITA, AP) - Prvý z očakávaných comebackov ženských tenisových legiend v roku 2006 zatiaľ vychádza. Švajčiarka Martina Hingisová zvládla svoj očakávaný návrat na tenisové dvorce úspešne a v novoročnom stretnutí prvého kola turnaja Mondial Australian Women's Hardcourts v austrálskom Gold Coast (dotácia 175 000 USD) porazila Venezuelčanku Mariu Ventovú-Kabchiovú 6:2, 6:1. Stále iba 25-ročná bývalá svetová jednotka vstúpila rovnako ako jej súperka do duelu nervózne a obe aktérky stratili úvodné hry pri svojich podaniach. Potom však už päťnásobná grandslamová víťazka dala zabudnúť na svoj viac ako trojročný herný výpadok a zápas sa vyvíjal podľa jej scenára až do víťazného záveru. "Bola som trochu nervózna. Chcela by som poďakovať svojej rodine a priateľom, ktorí ma podporovali," vyznala sa úspešná tenistka a svojmu výkonu dala prívlastok ´dobrý´. "Vzhľadom na podmienky, predovšetkým panujúcu horúčavu a môj trojročný odpočinok by som si dala osem z desiatich bodov, za iných okolností možno aj viac. Neviem, či by som niečo urobila lepšie, ako sa mi to podarilo. Výsledok hovorí za všetko," uviedla rodáčka z Košíc a priznala drobný výpadok koncentrácie na začiatku zápasu: "Vedela som, že viem hrať lepšie. Bola to len otázka času, kedy získam prvý bod. Potom to zo mňa opadlo, chytila som ten správny rytmus dýchania. Uvidím, čo príde v ďalších zápasoch, malo by to byť ešte lepšie." Hingisová v pondelok pred vypredanými tribúnami haly Royal Pines zaznamenala jediné eso, čo podľa jej slov môže byť dôvod na obavy. "Bez vysokej úspešnosti prvého servisu budú zápasy so súčasnou špičkou samovraždou. Dievčatá sú dnes agresívne a každé zaváhanie potrestajú smrteľným útokom," uviedla Hingisová, ktorú preverí v druhom kole siedma nasadená Češka Klára Koukalová.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.