Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Tenis: Hingisová sa súdi za nevhodnú športovú obuv, žiada odškodné 40 mil USD

TASR|12. jún 2001 o 11:59

New York 12.júna (TASR) - Svetová ženská tenisová jednotka Švajčiarka Martina Hingisová podala žalobu na výrobcu športovej výstroje Sergio Tacchini pre nekvalitné obutie, ktoré spôsobilo, že košická rodáčka mala chronické problémy s pätou a musela vyne

martina hingisová

chať niekoľko dôležitých turnajov, za čo žiada odškodné vo výške 40 miliónov dolárov.

Hingisová uzatvorila s firmou Tacchini päťročnú zmluvu, počas ktorej sa zaviazala nosiť oblečenie a používať športovú obuv tejto firmy, za čo zinkasovala v rokoch 1996 - 1999 5,6 milióna dolárov. Počas tohto obdobia sa hráčka neustále sťažovala na problémy s chodidlami, čo údajne spôsobila nevhodná obuv. Pred troma rokmi musela Hingisová vynechať US Open v New Yorku a následné vyšetrenie ukázalo, že problémy spôsobili tenisky.

"Musela sa dlho liečiť a od októbra 1998 do júna nasledujúceho roku vynechala deväť turnajov, navyše radšej nehrala ani vo štvorhre vo Wimbledone, " objasnil hovorca Hingisovej.

Firma Tacchini v tom období nebola spokojná so spôsobom, akým svetová tenisová jednotka reprezentuje meno firmy a tak vzájomnú spoluprácu ukončila.

Súvisiace články