Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tenis: Hingisová a Venus Williamsová v semifinále, Kafeľnikov vypadol

TASR|24. jan 2001 o 16:36

Melbourne (TASR) - Prvý grandslamový turnaj roka Australian Open pokračoval na dvorcoch v Melbourne štvrťfinálovými stretnutiami. V mužskej súťaži sa o prekvapenie postaral pätnásty nasadený Francúz Arnaud Clement, ktorý v štyroch setoch zdolal turnajovú

päťku Rusa Jevgenija Kafeľnikova. Minulororčný finalista Australian Open a víťaz z roku 1999 doplatil na veľké množstvo nevynútených chýb. Clement preukázal v rozhodujúcich momentoch, tajbrejkoch tretieho a štvrtého setu, pevnejšie nervy a zalúžene si vybojoval postup do semifinále. V doterajšom pribehu turnaja stratil zatiaľ iba jediný set. Clementovým súperom v boji o finále bude jeho krajan a šestnásty nasadený Sebastien Grosjean, ktorý si až nečakane hladko v troch setoch poradil so Španielom Carlosom Moyom, keď ťažil najmä z dobrého podania a presných returnov.

V ženskej časti pavúka bol diváckou lahôdkou súboj Švajčiarky Martiny Hingisovej s Američankou Serenou Williamsovou. Po prvom sete to vyzeralo na hladkú záležitosť turnajovej i svetovej jedotky, ktorá ho vyhrala hladko 6:2. Americká hráčka, víťazka US Open z roku 1999, však postupne spresnila hru, začali jej vychádzať returny a druhé dejstvo získala pre seba v pomere 6:3. V treťom sete viedla už 4:1, no Švajčiarka práve v týchto krízových momentoch ukázala, prečo je momentálnou kráľovnou ženského tenisu. Dokázala otočiť priebeh setu a v dramatickom závere zvíťaziť 8:6.

V druhom štvrťinále sa tretia nasadená Venus Williamsová riadne potrápila s Juhoafričankou Amandou Coetzerovou. Po prehratom prvom sete, v druhom dejstve dovolila svojej súperke uhrať iba jedinú hru, no v tretej sade to bola ozajstná dráma so šťastnejším koncom pre minuloročnú víťazku Wimbledonu a US Open. súhrn stredajších výsledkov: muži - štvrťfinále - dvojhra:

Arnaud Clement (15-Fr.) - Jevgenij Kafeľnikov (5-Rusko) 6:7 (4), 5:7, 7:6(3), 7:6 (7:3), Sebastien Grosjean (16 - Fr.) - Carlos Moya (Šp.) 6:1, 6:4, 6:2 ženy - štvrťfinále - dvojhra:

Martina Hingisová (1-Švajč.) - Serena Williamsová (6-USAS) 6:2, 3:6, 8:6, Venus Williamsová (3-USA) - Amanda Coetzerová (10-JAR) 2:6, 6:1, 8:6 muži - štvorhra - štvrťfinále:

Wayne Arthurs, Nenad Žimonjič (11-Austr./Juh.) - Daniel Nestor, Sandon Stolle (1-Kan./Austr.) 4:6, 7:6 (5), 6:4, Jonas Björkman, Todd Woodbridge (4-Švéd./Austr.) - Joshua Eagle, Andrew Florent (10-Austr.) 6:4, 7:6 (3) ženy - štvorhra - štvrťfinále:

Lindsay Davenportová, Corina Morariuová (7-USA) - Virginia Ruanová-Pascualová, Paola Suarezová (4-Šp./Arg.) 6:3, 6:2, Serena Williamsová, Venus Williamsová (USA) - Anna Kurnikovová, Barbara Schettová (3-Rus./Rak.) 3:6, 6:1, 6:1

miešaná štvorhra - 2. kolo:

Robbie Koenig, Meghann Shaughnessyová (JAR/USA) - David Adams, Amanda Coetzerová (JAR) 6:3, 6:4, Todd Woodbridge, Rennae Stubbsová (1-Aus.) - Peter Tramacchi, Rachel McQuillanová (Aus.) 6:2, 6:2

Súvisiace články