Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Tenis: Hewitt porazil Agassiho a postúpil do semifinále Turnaja majstrov

TASR|14. nov 2001 o 12:07

Sydney 14. novembra (TASR) - Prestížny tenisový Turnaj majstrov (dotácia 3,7 milióna dolárov) pokračoval v stredu v hale Superdome v Sydney zápasmi 2. kola v skupine Johna Newcomba

. V úvodnom stretutí zvíťazil druhý nasadený domáci tenista Lleyton Hewitt turnajovou trojkou Američanom Andre Agassim za 1:32 hod v dvoch setoch 6:3, 6:4 a stal sa tak prvým semifinalistom Turnaja majstrov.

Tridsaťjedenročnému Agassimu sa v tretej hre úvodného setu podarilo prelomiť podanie svojho o desať rokov mladšieho súpera. Američan viedol ešte 3:2, no Hewitt mohutne povzbudzovaný publikom štyrmi hrami po sebe získal dejstvo za 41 minút v pomere 6:3.

Minuloročný finalista a držiteľ titulu z roku 1990 Agassi nezvládol úvod druhého setu, v ktorom prehrával už 1:3. Americký veterán sa dvomi získanými hrami po sebe ešte dotiahol na Austrálčana, ale ten skvele zvládnutým záverom, v ktorom využil prvý mečbal, získal set v pomere 6:4 a tým aj postup do semifinále. Agassi si prípadný postup bude musieť ešte vybojovať v zápase proti Francúzovi Sebastienovi Grosjeanovi. Výsledok:

dvojhra - 1. kolo:

skupina Johna Newcomba: Lleyton Hewitt (2-Austr.) - Andre Agassi (3-USA) 6:3, 6:4

mi

Súvisiace články