Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Tenis: Hewitt porazil Agassiho a postúpil do semifinále Turnaja majstrov

TASR|14. nov 2001 o 14:35

Sydney 14. novembra (TASR) - Prestížny tenisový Turnaj majstrov (dotácia 3,7 milióna dolárov) pokračoval v stredu v hale Superdome v Sydney zápasmi 2. kola v skupine Johna Newcomba

. V úvodnom stretutí zvíťazil druhý nasadený domáci tenista Lleyton Hewitt turnajovou trojkou Američanom Andre Agassim za 1:32 hod v dvoch setoch 6:3, 6:4 a stal sa tak prvým semifinalistom Turnaja majstrov. V druhom zápase zvíťazil 7. nasadený Francúz Sebastien Grosjean nad domácim hráčom turnajovou šestkou Patrickom Rafterom za 1:22 hod v dvoch setoch 7:6 (4), 6:3. O druhom postupujúcom z tejto skupiny rozhodne vzájomný súboj Agassiho s Grosjeanom.

Tridsaťjedenročnému Agassimu sa v tretej hre úvodného setu podarilo prelomiť podanie svojho o desať rokov mladšieho súpera. Američan viedol ešte 3:2, no Hewitt mohutne povzbudzovaný publikom (11.566 divákov) štyrmi hrami po sebe získal dejstvo za 41 minút v pomere 6:3.

Minuloročný finalista a držiteľ titulu z roku 1990 Agassi nezvládol úvod druhého setu, v ktorom prehrával už 1:3. Americký veterán sa dvomi získanými hrami po sebe ešte dotiahol na Austrálčana, ale ten skvele zvládnutým záverom, v ktorom využil prvý mečbal, získal set v pomere 6:4 a tým aj postup do semifinále.

"Nemyslím si, že je teraz jasné, že sa stanem svetovou jednotkou," povedal po zápase Hewitt, ktorý svoje prvé víťazstvo nad Agassim dosiahol na turnaji ATP v Adelaide, ešte ako 16-ročný a dodal: "Čo sa má stať, sa stane. Bolo by ale príjemné ukončiť rok na svetovom tenisovom tróne. Nezačal som dobre, ale potom moja hra dostala potrebnú fazónu." Agaasi bol so svojím výkonom veľmi nespokojný: "Odhliadnúc od výkonu Hewitta, nechcem sa ho dotknúť, mala moja hra veľmi ďaleko od mojich možností."

Siedmy nasadený Grosjean sa v súboji s turnajovou šestkou domácim Rafterom pokúsil aktívnou hrou o udržanie šance na postup medzi poslednú štvorku. V prvom sete ťahal dvojnásobný víťaz US Open 28-ročný Rafter za kratší koniec, prehral v tajbrejku 4:7 a aj v druhom dejstve mal 23-ročný Grosjean nad Austrálčanom prevahu a po výsledku 7:6 (4), 6:3 si pred štvrtkovým duelom s Agassim udržal nádej na postup. Výsledky:

dvojhra - 1. kolo:

skupina Johna Newcomba: Lleyton Hewitt (2-Austr.) - Andre Agassi (3-USA) 6:3, 6:4, Sebastien Grosjean (7-Fran.) - Patrick Rafter (6-Aus.) 7:6 (4), 6:3

Tabuľka skupiny Johna Newcomba po 2. kole:

zápasy sety hry 1. Lleyton Hewitt (Aus.) 2:0 4:1 27:18 2. Andre Agassi (USA) 1:1 2:2 19:18 3. Sebastien Grosjean (Fran.) 1:1 3:2 24:24 4. Patrick Rafter (Aus.) 0:2 0:4 15:25