Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Tenis: Hewitt nastúpi na Turnaji majstrov v červenej skupine aj proti Safinovi

TASR|Publikované 6. nov 2002 o 14:07

Paríž 6. novembra (TASR) - Mužská svetová tenisová jednotka Austrálčan Lleyton Hewitt bude hrať na Turnaji majstrov s dotáciou 3,7 miliónov dolárov ...

Paríž 6. novembra (TASR) - Mužská svetová tenisová jednotka Austrálčan Lleyton Hewitt bude hrať na Turnaji majstrov s dotáciou 3,7 miliónov dolárov (12. - 17. novembra v čínskom Šanghaji) v červenej skupine, pričom jeho súpermi budú Rus Marat Safin a dvojica španielskych tenisov - Carlos Moya a víťaz tohtoročného Roland Garros Albert Costa. Rozhodol o tom stredajší žreb.

V zlatej skupine sa predstaví momentálne druhý hráč svetového rebríčka Američan Andre Agassi, ďalej Španiel Juan Carlos Ferrero, Švajčiar Roger Federer a Čech Jíři Novák. V dvoch štvorčlenných skupinách sa tenisti stretnú systémom každý s každým. Víťaz červenej skupiny nastúpi v semifinále proti druhému zo zlatej skupiny a naopak.

Uvodný zápas turnaja obstarajú v utorok víťaz záverečného podujatia série Masters v Paríži Safin a Moya. Prvenstvo z minulého roka obhajuje Austrálčan Hewitt, ktorý v hale Super Dome v Sydney zdolal vo finále Francúza Sebastiena Grosjeana v troch setoch 6:3, 6:3 a 6:4 a zaistil si post koncoročnej svetovej jednotky.

Švédskeho tenistu a víťaza grandslamového turnaja Australian Open Thomasa Johanssona určili za prvého náhradníka Turnaja majstrov. Možnosť alternovať za jedného z ôsmich hráčov podujatia odmietol pre problémy s ramenom Brit Tim Henman a tak miesto druhého náhradníka ostáva zatiaľ voľné.

žreb Turnaja majstrov:

červená skupina: Lleyton Hewitt (Asutr.), Marat Safin (Rus.), Carlos Moya (Šp.), Albert Costa (Šp.)

zlatá skupina: Andre Agassi (USA), Juan Carlos Ferrero (Šp.), Roger Federer (Švajč.), Jíři Novák (ČR)

Súvisiace články