Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tenis: Hewitt možno odstúpi z postu svetovej jednotky

TASR|Publikované 19. aug 2002 o 13:26

Melbourne 19. augusta (TASR) - Riaditeľ prvého grandslamového turnaja roka Australian Open Paul McNamee varoval vedenie Asociácie tenisových profesionálov ...

Melbourne 19. augusta (TASR) - Riaditeľ prvého grandslamového turnaja roka Australian Open Paul McNamee varoval vedenie Asociácie tenisových profesionálov (ATP) svojím vyhlásením, že austrálsky tenista Lleyton Hewitt by mohol dobrovoľne opustiť svoj post súčasnej svetovej jednotky.

Minulý týždeň nazval Hewitt riadiaci orgán ATP cirkusom, keď mu za odmietnutie rozhovoru pre televíznu stanicu ESPN naparil pokutu vo výške 103.000 dolárov. Práve finančný postih prinútil austrálskeho tenistu k vyhláseniu, že v budúcnosti bude ignorovať pravidlá ATP, ktoré nariaďujú počet turnajov, ktoré môže hráč za rok absolvovať. Sebavedomý Austrálčan vyhlásil, že bez ohľadu na postavenie v rebríčku si bude sám vyberať kde a kedy bude hrávať.

Paul NcNamee, bývalý wimbledonský víťaz vo štvorhre, nalieha na ATP, aby Hewittove vyhlásenia posudzovali veľmi opatrne.

"Len sa pozrime do minulosti. Vtedy sme mali podobné problémy, len sme ich držali pod pokrievkou. Lleyton ju teraz poodkryl. Vráťme sa o 20 rokov dozadu, keď sme tiež stratili svetovú jednotku. Bol to skvelý Björn Borg. Ani ako najlepšiemu na svete mu nepovolili priamy vstup do turnaja a musel hrať kvalifikácie v Las Vegas i v Monte Carle a napokon oba turnaje vyhral. Pre Grand Slamy bol nenahraditeľný a tak mu dali voľnú kartu, aby napokon vyhral Roland Garros a bol finalistom vo Wimbledone a na US Open. A potom s tenisom úplne skončil. A preto si aj dnes musíme na podobné veci dávať pozor," vážne prehovoril Paul McNamee.

Súčasná svetová jednotka povedal pre sydneyský Sunday Telegraph, že je chorý a unavený z vedenia ATP.

"Zmením svoj budúcoročný program ak si ATP poradí so svojím odpadom. Budúci rok mi už až tak nebude záležať na poste svetovej jednotky," uviedol nahnevaný Hewitt.

Prezident Austrálskeho tenisového zväzu (TA) Geoff Pollard napísal vedeniu ATP list, v ktorom vyjadril svoje rozhorčenie nad výškou pokuty, ktorú musí Hewitt za svoje slová a správanie zaplatiť.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.