Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Tenis: Hewitt hrozí ATP súdnym procesom

TASR|18. apr 2003 o 11:27

Oakland 18. apríla (TASR) - Austrálsky tenista Lleyton Hewitt plánuje začať súdny proces proti Asociácii tenisovách profesionálov (ATP), ak sa mu neospravedlní ...

Oakland 18. apríla (TASR) - Austrálsky tenista Lleyton Hewitt plánuje začať súdny proces proti Asociácii tenisovách profesionálov (ATP), ak sa mu neospravedlní a nepripustí, že konala nesprávne vo veci uloženia pokuty proti nemu.

"Vždy, keď sme hľadali iné produktívnejšie a rozumnejšie riešenia a navrhli ich ATP, ona si vždy vybrala to zlé," povedal tenistov agent Tom Ross. "Veľmi by som chcel, aby sa týmto prípadom ATP zaoberala čestne, ale neočakávam príliš veľa," povedal Ross.

ATP sa podľa vlastného vyhlásenia Hewittových hrozieb neobáva a zatiaľ nemieni stiahnuť pokutu 20.000 dolárov, ktorú Austrálčan dostal za to, že sa minulý rok na turnaji série Masters v Cincinnati nedostavil na rozhovor so stanicou ESPN. "Problém sa už vyriešil. Myslíme si, že rozhodnutie v prípade bolo vyvážené a všetko prebiehalo podľa pravidiel," povedal viceprezident ATP pre komunikáciu Matthew Rapp.

Hewitt mal pôvodne zaplatiť polovicu peňazí zarobených v Cincinnati, proti rozodnutiu ATP sa však odvolal a tá pokutu vo februári potvrdila, zredukovala je ale na 20.000 dolárov.

dw pe

Súvisiace články