Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Tenis: Hewitt cieľ ešte nesplnil, k spokojnosti mu chýba ešte triumf v DC

TASR|19. nov 2001 o 12:06

Sydney 19. novembra (TASR) - Austrálsky tenista Lleyton Hewitt má za sebou najúspešnejšiu sezónu v kariére. V tomtom roku získal na US Open svoj prvý ...

Sydney 19. novembra (TASR) - Austrálsky tenista Lleyton Hewitt má za sebou najúspešnejšiu sezónu v kariére. V tomtom roku získal na US Open svoj prvý grandslamový titul a uplynulú nedeľu v Sydney triumfom vo finále Turnaja majstrov zvýraznil svoj post svetovejjednotky, na ktorý sa dostal práve počas tohto prestížneho turnaja. Napriek tomu 20-ročný rodák z Adelaide tvrdí, že hlavný cieľ ešte nesplnil. Ním je pre neho víťazstvo vo finále Davisovho pohára, v ktorom čaká Austráliu od 30. novembra do 2. decembra v Melbourne Francúzsko.

"Davisov pohár je pre mňa veľmi dôležitý. Víťazstvo by bolo dokonalou bodkou za úspešnou sezónou," skonštatoval Hewitt, ktorý si v Melbourne zrejme zopakuje finálový duel so Sebastianom Grosjeanom z Turnaja majstrov. "Bude sa hrať na tráve, čo nie je jeho obľúbeným povrchom. Ale Sebastian hrá za svoju krajinu vždy výborne, takže to bude ťažké, zvlášť keď ani ja som momentálne na tráve nehral," uviedol Hewitt, ktorý sa po finále chystal odreagovať na barážovom stretnutí o postup na futbalové MS 2002 medzi Austráliou a Uruguajom.

Súvisiace články