Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Tenis: Hewitt a Agassi vstúpili do Turnaja majstrov s víťazstvom

TASR|12. nov 2001 o 16:22

Sydney (TASR) - Prestížny tenisový Turnaj majstrov (dotácia 3,7 milióna dolárov) odštartoval v pondelok v hale Superdome v Sydney dvoma zápasmi 1. kola ...

Sydney (TASR) - Prestížny tenisový Turnaj majstrov (dotácia 3,7 milióna dolárov) odštartoval v pondelok v hale Superdome v Sydney dvoma zápasmi 1. kola v skupine Johna Newcomba. V úvodnom zápase zvíťazil druhý nasadený domáci tenista Lleyton Hewitt nad Francúzom Sebastienom Grosjeanom za 1:50 h po trojsetovej bitke 3:6, 6:2, 6:3. V ďalšom súboji zvíťazila turnajová trojka Američan Andre Agassi nad šiestym nasadeným domácim hráčom Patrickom Rafterom za 73 minút hladko v dvoch setoch 6:2, 6:4.

Hoci sa úvod 20-ročnému Hewitovi nevydaril a prvý set za 36 minút prehral 3:6, v nasledujúcom priebehu spresnil hru a nedal semifinalistovi grandslamového turnaja Roland Garros už žiadnu šancu na úspech. "K titulu vedie dlhá cesta. Môžem vyhrať ďalšie dva súboje, no keď v semifinále nepodám stopercentný výkon, celé snaženie vyjde navnivoč," priznal v šatni L. Hewitt.

Minuloročný finalista a držiteľ titulu z roku 1990 Agassi nastúpil na svoje prvé stretnutie od narodenie syna, ktorého má spolu s bývalou ženskou tenisovou jednotkou Steffi Grafovou. V úvodnom sete síce Američan prehrával 0:2, no šiestimi bodmi po sebe získal za 27 minút dejstvo v pomere 6:2. V druhom dejstve nepustil 31-ročný americký hráč svojho súpera k vážnej akcii a zvíťazil v pomere 6:4.

"Cítim sa dobre, teraz je pre mňa všetko nové," vyjadril sa Agassi, ktorého po poslednej loptičke oslavovalo 10.000 divákov v hľadisku Superdome a dodal: "Reakcia divákov ma príjemne prekvapila, na dnešný deň budem mať pekné spomienky." Výsledky:

dvojhra - 1. kolo:

skupina Johna Newcomba: Lleyton Hewitt (2-Austr.) - Sebastien Grosjean (7-Fr.) 3:6, 6:2, 6:3, Andre Agassi (3-USA) - Patrick Rafter (6-Austr.) 6:2, 6:4

Program - utorok - 1. kolo: skupina Kena Rosewalla: (8.30 SEČ): Juan Carlos Ferrero (4-Špan.) - Jevgenij Kafeľnikov (5-Rus.), Gustavo Kuerten (1-Braz.) - Goran Ivaniševič (8-Chor.)

Súvisiace články