Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Tenis: Heninovej zomrel pred wimbledonským finále starý otec

TASR|8. júl 2001 o 21:45

Brusel 8. júla (TASR) - Belgickej tenistke Justine Heninovej zomrel v nedeľu ráno len niekoľko hodín pred jej wimledonským finále 82-ročný starý otec. Rodina sa však rozhodla oznámiť Justine smutnú správu až po prehranom finálovom zápase s Venus Williamsovou.

"Bol to jej najväčší fanúšik," oznámil médiám Heninovej otec Jose, podľa ktorého starý otec zomrel na infarkt. Devätnásťročná tenistka so svojím otcom od minulého roka nežije a dokonca spolu sa spolu ani nerozprávajú.

Heninová odmieta o rodinných vzťahoch s médiami hovoriť a na turnaje cestuje so svojím trénerom Carlosom Rodriguesom, niekedy ju sprevádza aj snúbenec Pierre-Yves. Jej matka zomrela už pred šiestimi rokmi na rakovinu.

Dnešné wimbledonské finále, v ktorom Heninová nakoniec v troch setoch podľahla obhájkyni titulu Venus Williamsovej z USA, bolo v Belgicku obrovskou udalosťou.

Médiá boli v posledných dňoch preplnené tenisom a oslavovali aj po jej prehre. "Veď Justine má len 19 rokov a Wimbledon ešte určite vyhrá," zhodli sa novinári i fanúšikovia. V mestečku Rochefort, kde tenistka žije, sledovalo finále na veľkej obrazovke vyše 500 priaznivcov. Priamo v kráľovskej lóži v Londýne ju povzbudzovali belgický korunný princ Philippe s princeznou Mathildou.

Heninová sa stala vôbec prvou Belgičankou, ktorá hrala finále na najvýzamnejšom tenisovom turnaji sveta a v pondelok postúpi na piate miesto vo svetovom rebríčku.

Napriek prehre si získala srdcia všetkých Belgičanov, ale aj tenisových odborníkov. Tenisové legendy John McEnroe a Martina Navrátilová označili jej bekhend za jeden z najlepších úderov v súčasnom tenise a predpovedali 19-ročnej hráčke veľkú budúcnosť.

/spravodajca TASR Robert Sermek/

Súvisiace články