Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Tenis: Heninová a Clijstersová sa tešia na Slovensko

TASR|17. júl 2003 o 10:44

Brusel/Charleroi 17. júla (TASR) - Belgické tenisové hviezdy Justine Heninová-Hardennová a Kim Clijstersová sa už tešia na víkendový štvrťfinálový zápas ...

Brusel/Charleroi 17. júla (TASR) - Belgické tenisové hviezdy Justine Heninová-Hardennová a Kim Clijstersová sa už tešia na víkendový štvrťfinálový zápas Pohára federácie proti Slovensku v belgickom Charleroi. Obe totiž milujú, keď hrajú pred vlastným publikom.

"V každom prípade sa na zápas veľmi teším. Je pre mňa vždy výnimočné hrať doma. Atmosféra v predchádzajúcom zápase proti Rakúsku bola fantastická. Som si istá, že taká bude aj cez víkend v Spiroudome," povedala Heninová.

Na novučičkom oranžovom Decoturfe v basketbalovej hale Spiroudome si už zatrénovala aj svetová dvojka Kim Clijstersová, ktorá sa k výprave pripojila až v stredu, pretože začiatkom týždňa mala povinnosti pre sponzorov a absolvovala tiež rutinnú lekársku prehliadku.

Hneď po príchode o Charleroi oznámila, že o ďalší rok predĺžila spoluprácu so svojím koučom Marcom Dehousom. Trénuje s ním už rok a je spokojná. Počas spolupráce sa dostala na druhé miesto v rebríčku WTA, vyhrala turnaj Masters, bola vo finále Roland Garros, v semifinále Wimbledonu a Australian Open.

Belgický tím je so svetovou dvojkou a trojkou proti oslabeným Slovenskám jasným favoritom, je však opatrný. "Na papieri to vyzerá jasné, ale nič netreba podceňovať, treba sa sústrediť a hrať čo najlepšie," upozorňuje Heninová.

Belgický kapitán Ivo Van Aken očakáva napriek neúčasti najlepších Sloveniek vysokú úroveň zápasu. "Myslím, že úroveň môže byť podobná, ako keby tu bola aj Daniela Hantuchová," predpovedá.

Podľa belgickej tlače hoci Slovensku chýbajú okrem Hantuchovej aj Henrieta Nagyová a Ľudmila Cervanová, tím v zložení Janette Husárová, Ľubomíra Kurhajcová, Eva Fislová a Jarmila Gajdošová stále má svoje kvality.

/spravodajca TASR Robert Sermek/ mi

Súvisiace články