Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Tenis: Hantuchovej skorá prihláška na New Haven veští kvalitné štartové pole

TASR|5. feb 2003 o 11:59

New Haven 5. februára (TASR) - Riaditeľka turnaja WTA Pilot Pen tennis tournament v americkom meste New Haven (15. - 23. augusta) oznámila, že jeho ...

New Haven 5. februára (TASR) - Riaditeľka turnaja WTA Pilot Pen tennis tournament v americkom meste New Haven (15. - 23. augusta) oznámila, že jeho účastníčkou bude aj piata hráčka svetového rebríčka, Slovenka Daniela Hantuchová. Anne Worcesterová zároveň dodala, že Daniela je jedným z veľkých diváckych ťahákov a jej skorá prihláška veští kvalitné štartové pole aj v tomto ročníku.

"Je jednou z veľkých ťahákov a som rada, že ju tu znovu budeme môcť privítať," povedala Anne Worcesterová a dodala: "Vždy som tušila, že bude veľkou tenistkou, už vlani som sa na jej hru tešila. Miluje náš sprievodný program, každý večer navštívila inú reštauráciu. Vyskúšala si aj lekcie golfu, skrátka využila všetky príležitosti, ktoré náš turnaj ponúka. Bola tu šťastná, už rátame dni, aby k nám čím skôr prišla."

Hantuchová bude v hlavnej súťaži v New Haven (dotácia 325.000 dolárov) štartovať po druhý raz, vlani sa dostala do semifinále dvojhry, kde prehrala s neskoršou šampiónkou Venus Willimsovou dvakrát 3:6, ale so Španielkou Arantxou Sanchezovou-Vicariovou vyhrali debla. Profesionálne tenistky musia v jednom roku odohrať minimálne 12 turnajov WTA vrátane štyroch grandslamov. Svojich šesť plánovaných štartov v novej sezóne sú povinné oznámiť vedeniu Tour ešte v decembri a ďalších šesť do 31. marca. "Po Roland Garros si zvyčajne pridávajú jeden, alebo dva turnaje. To je taký postupný proces, do začiatku agusta však budeme vedieť, kto všetko na náš turnaj zavíta. Potom sa už budem môcť konečne trochu vyspať," s dávkou humoru vysvetlila tvorbu pavúka riaditeľka turnaja.

Minulý rok štartovalo na Pilot Pen šesť hráčok z Top 10 rebríčka WTA, vrátane trojnásobnej víťazky Venus Williamsovej. "Zvyčajne ešte v marci nemáme hrubý obraz o konkrétnych menách. Danielina skorá prihláška však veští kvalitnú účasť," dodala A. Worcesterová.

Súvisiace články