Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tenis: Hantuchová v Zürichu skončila na rakete domácej Schnyderovej

TASR|Publikované 19. okt 2002 o 09:08

Zürich 19. októbra (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala vo štvrťfinále medzinárodného turnaja žien Swisscom Challenge v Zürichu (1,224 ...

Zürich 19. októbra (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala vo štvrťfinále medzinárodného turnaja žien Swisscom Challenge v Zürichu (1,224 milióna dolárov) s domácou Patty Schnyderovou po dramatickom boji 7:6 (5), 3:6, 6:7 (5). Hantuchová zostáva v hre ešte vo štvorhre, keď spolu s Belgičankou Kim Clijstersovou zdolali rusko-ukrajinský pár Jevgenija Kulikovská, Tatiana Perebyinisová 5:7, 6:3, 6:4 a postúpila do semifinále.

Deväťnásťročná slovenská jednotka mala slabší úvod, keď prehrávala 2:4, prvý set však napokon dotiahla do tajbrejkového rozuzlenia, keď dokázala za stavu 4:5 pri podaní nenasadenej Švajčiarky získať jej servis. V skrátenej hre mala viac štastia Hantuchová a získala ju v pomere 7:5. V druhom dejstve rodáčka z Popradu prehrala dve podania a umožnila tak súperke zisk setu v pomere 6:3.

Tretí set sa opäť rozhodoval v skrátenej hre. Schyderová, mohutne podporovaná vypredaným hľadiskom v nej viedla už 6:4 a mala výhodu podania. Hantuchová síce získala jeden minibrejk, odvrátiť druhý mečbal už bolo nad jej sily, keď zahrala loptičku ďaleko do autu. Schnyderová zvíťazila za 2:36 h. po tretí raz v piatom vzájomnom meraní síl a v boji o finále sa stretne so Španielkou Conchitou Martinezovou. "Bolo to niečo neuveriteľné. Publikum ma fantasticky podporovalo a povzbudzovanie mi pomohlo hlavne v treťom sete," uviedla šťastná Schnyderová.

Naopak Hantuchová nebola po stretnutí, v ktorom urobila až 88 nevynútených chýb, so svojím výkonom spokojná. "Nepodala som optimálny výkon. Mala svoj šance, ale Patty hrala stále lepšie a lepšie. V závere som robila príliš veľa chýb," povedala svetová deviatka.

výsledky:

dvojhra - štvrťfinále:

Patty Schnyderová (Švajč.) - Daniela Hantuchová (7-SR) 6:7 (5), 6:3, 7:6 (5), Justine Heninová (4-Bel.) - Marie-Gaianeh Mikaelianová (Švajč.) 7:5,6:2

semifinálové dvojice: Davenportová - Heninová, Conchita Martinezová (Šp.) - Schnyderová

štvorhra - štvrťfinále:

Kim Clijstersová, Daniela Hantuchová (4-Bel/SR) - Tatiana Kulikovská, Tatiana Perebyinisová (Rus./Ukr.) 5:7, 6:3, 6:4