Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Tenis: Hantuchová v osemfinále turnaja v Lipsku zdolala tretiu nasadenú Dokičovú

TASR|27. sep 2001 o 18:58

Lipsko 27. septembra (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa postarala zatiaľ o najväčšie prekvapenie osemfinálového programu turnaja žien v Lipsku, keď zdolala tretiu nasadenú Juhoslovanku Jelenu Dokičovú v troch setoch 4:6, 7:6 (6), 6:0 a zaistila si tak miestenku do štvrťfinále.

Stretnutie sa pritom pre 18-rodáčku z Popradu vôbec nevyvíjalo dobre. Dokičová, ktorá prišla do Lipska povzbudená turnajovým titulom v japonskom Tokiu, získala prvý set pre seba v pomere 6:4 a v druhom za stavu 6:5 podávala na víťazstvo. Slovenka však vzápätí prelomila súperkino podanie a vynútila si tajbrejk, v ktorom vyhrala 8:6, keď Dokičová pri Hantuchovej setbale urobila dvojchybu. Rozhodujúci set bol už jasnou záležitosťou slovenskej hráčky, ktorej vychádzali údery od základnej čiary i returny a uštedrila favorizovanej súperke nepopulárneho kanára.

"Aj za nepriaznivého stavu som stále verila, že tento zápas ešte môžem vyhrať, vedela som však, že musím zlepšiť svoju hru. Začala som hrať agresívne a nedovolila som Dokičovej rozvinúť jej hru, čo sa ukázalo ako rozhodujúce," povedala po stretnutí Hantuchová.

la mi

Súvisiace články