Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Tenis: Hantuchová v Miami nečakane na rakete Molikovej, ktorá jej dala "kanára"

TASR|22. mar 2003 o 10:55

Indian Wells 22. marca (TASR) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová prekvapujúco prehrala v 2. kole turnaja série Masters v Miami ...

Indian Wells 22. marca (TASR) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová prekvapujúco prehrala v 2. kole turnaja série Masters v Miami za 2:15 hod. s 89. hráčkou sveta Austrálčankou Aliciou Molikovou v troch setoch 6:2, 5:7, 0:6, pričom v poslednom sete inkasovala nepopulárneho kanára.

Popradská rodáčka síce začala zápas vo veľkom štýle a prvé dejstvo získala hladko v pomere 6:2. V druhom sete však nastal zvrat, Moliková pridala na dôraze, vychádzalo jej prvé podanie a získala dôležité fiftíny. Naproti tomu slovenská tenistka mala nečakané problémy s pohybom a dejstvo prehrala v pomere 5:7. V rozhodujúcom sete Moliková svoju súperku nepustila prakticky k ničomu, po troch brejkoch ju z kurtu vyprevadila s "kanárom" a po poslednom Hopmanovom Cupe zaknihovala druhé víťazstvo nad Hantuchovou v kariére.

"V prvom sete a do polovice druhého som sa cítila dobre a stretnutie som mala pod kontrolou. Niečo som asi zjedla, bolo frustrujúce nastúpiť do tretieho setu s vedomím, že vzhľadom na moje problémy nemôžem zápas ukončiť tak, ako inokedy. Som sklamaná, tvrdo som trénovala, ale budem musieť ešte asi pridať," povedala sklamaná Hantuchová, ktorá dostala "kanára" od svojho vstupu do Tour iba po tretí raz. Prvýkrát stratila set v pomere 0:6 na turnaji WTA v Gold Coaste v januári 2002, keď v 2. kole prehrala s Belgičankou Justine Heninovou-Hardenneovou 6:1, 0:6, 3:6, druhého "kanára" dostala v súboji 3. kola Australian Open tiež v januári minulého roku od Venus Williamsovej (6:3, 0:6, 4:6).

dvojhra - 2. kolo:

Alicia Moliková (Aus.) - Daniela HANTUCHOVÁ (5-SR) 2:6, 7:5. 6:0

Súvisiace články