Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tenis: Hantuchová sa venovala v JAR hlavne kondičnej príprave

TASR|Publikované 30. dec 2002 o 15:33

Kapské Mesto 30. decembra (TASR) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová sa spolu so svojím trénerom Nigelom Searsom pripravovala na ...

Kapské Mesto 30. decembra (TASR) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová sa spolu so svojím trénerom Nigelom Searsom pripravovala na novú sezónu a prvý grandslamový turnaj roka Australian Open v juhoafrickom Kapskom Meste.

"V Kapskom Meste vládlo podobné podnebie ako v Melborune a aj z tohto pohľadu to bola veľmi dobrá príprava na úvodný grandslamový turnaj roka. Zamerali sme sa hlavne na kondičnú prípravu a Daniela veľa behala a cvičila. Pokiaľ ide o samotný tenis, v úlohe sparingpartnera sme využili služby Granta Adamsa, ktorý nám veľmi pomohol. Najviac sa mi však páčilo, že v Kapskom meste sme mali dostatok pokoja, nikto nás nevyrušoval a zbytočne neobťažoval," povedal Sears.

Anglický tréner je presvedčený, že rodáčka z Popradu má všetky predpoklady na to, aby aj v budúcom roku výkonostne rástla a stúpala vo svetovom rebríčku. "Daniela skutočne miluje tenis a je ochotná tvrdo pracovať. Jej základne údery sú kvalitné, dobre podáva a vie zahrať na každom povrchu. V uplynulom roku sa prebojovala do štvrťfinále Wimbledonu a US Open a vyhrala svoj prvý turnaj WTA v Indian Wells a verím, že v podobnom duchu bude pokračovať aj v novej sezóne. Keď som ju začal trénovať, povedala mi, že sa raz chce stať svetovou jednotkou. Snívam o tom, že naša spolupráca v blízkej budúcnosti prinesie svoje ovocie v podobe titulu na niektorom z grandslamových turnajov," dodal Sears na adresu Slovenky, ktorá momentálne štartuje spolu s Dominikom Hrbatým na Hopmanovom pohári miešaných družstiev v Perthe.

mk mp

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.