Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Tenis: Hantuchová sa prebojovala do tretieho kola Wimbledonu

TASR|Publikované 26. jún 2002 o 18:50

Londýn 26. júna (TASR) - Slovenská tenistka a 11. nasadená na treťom grandslamovom turnaji roka v londýnskom Wimbledone Daniela Hantuchová vyhrala v ...

Londýn 26. júna (TASR) - Slovenská tenistka a 11. nasadená na treťom grandslamovom turnaji roka v londýnskom Wimbledone Daniela Hantuchová vyhrala v 2. kole nad svojou krajankou Martinou Suchou v troch setoch 6:2, 4:6 a 6:3 a postupom do 3. kola dosiahla svoj najlepší výsledok na slávnych trávnatých dvorcoch v All England Clube. V boji o účasť v osemfinále sa Hantuchová stretne so Slovinkou Majou Matevžičovou, ktorá v 2. kole zdolala 22. nasadenú Luxemburčanku Anne Kremerovú 2:1 na sety.

Začiatok zápasu vyšiel lepšie 12. hráčke svetového rebríčka WTA, ktorá sa rýchlo ujala vedenia 2:0. Vzápätí sa však Suchej podarilo prelomiť Hantuchovej podanie a vyrovnať stav na 2:2. Od toho momentu už 19-ročná popradská rodáčka nedovolila získal svojej krajanke ani jednu hru a po premenení druhého setbalu získala pre seba úvodný set hladko 6:2.

Druhé dejstvo stretnutia medzi hráčkami, ktoré sa dokonale poznajú, bolo poznamenané vyrovnanosťou a mnohými po sebe nasledujúcimi brejkami. Za stavu 4:4 sa podarilo 21-ročnej Novozámčanke získať Hantuchovej podanie a v nasledujúcej hre pri vlastnom servise využila čistou hrou šancu na zisk druhého setu v pomere 6:4.

Úvod tretieho dejstva vyšiel lepšie Suchej, ktorá v prvej hre prelomila Hantuchovej podanie, turnajová jedenástka však vyhrala štyri nasledujúce hry a šancu na postup do tretieho kola si už nenechala ujsť.