Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Tenis: Hantuchová hráčkou s najväčším zlepšením

TASR|25. mar 2003 o 12:06

Miami 25. marca (TASR) - Slovenskú tenistku Danielu Hantuchovú vyhlásili v pondelok za hráčku s najväčším zlepšením oproti roku 2001 na okruhu WTA, ...

Miami 25. marca (TASR) - Slovenskú tenistku Danielu Hantuchovú vyhlásili v pondelok za hráčku s najväčším zlepšením oproti roku 2001 na okruhu WTA, tenistkou roka 2002 sa stala svetová jednotka Serena Williamsová.

Rok 2002 odštartovala Hantuchová ako 38. v rebríčku WTA a postupne sa prepracovala až na ôsme miesto na svete, keď vyhrala prestížny turnaj Pacific Life Open v Indian Wells, na grandslamoch vo Wimbledone a Roland Garros sa dostala do štvrťfinále a Slovensko priviedla k historickému triumfu v Pohári federácie.

Mladšia zo sestier Williamsových vyhrala minulý rok osem turnajov vrátane troch grandslamových za sebou (Roland Garros, Wimbledon a US Open) a prebojovala sa na post svetovej jednotky. Celkovo za uplynulý rok vyhrala 56 zápasov, prehrala 5 a proti hráčkam prvej desiatky mala bilanciu 17-2. O držiteľoch ocenení rozhodli v hlasovaní hráčky a zástupcovia médií.

Súvisiace články