Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Tenis: Hantuchová chce nabrať silu, aby mohla konkurovať "Williamskám"

TASR|21. jan 2003 o 11:10

Melbourne 21. januára (TASR) - Po prehre s Američankou Venus Williamsovou vo štvrťfinále Australian Open 4:6, 3:6 slovenská tenistka Daniela Hantuchová ...

Melbourne 21. januára (TASR) - Po prehre s Američankou Venus Williamsovou vo štvrťfinále Australian Open 4:6, 3:6 slovenská tenistka Daniela Hantuchová vyjadrila názor, že je príliš chudá a slabá na to, aby mohla konkurovať jej silnejším súperkám na okruhu WTA. Elegantná hráčka, ktorú mnohí prirovnávajú k Anne Kurnikovovej, je preto rozhodnutá nabrať viac svalovej hmoty a obetovať svoju postavu v prospech lepších výsledkov.

"V súčasnosti je celý tenis o sile. Hrám dobrý tenis, ale niekedy jednoducho nedokážem udrieť do loptičky tak silno, ako by som si želala," priznala Hantuchová. Devätnásťročná rodáčka z Popradu vyhrala v roku 2002 svoj prvý turnaj WTA a v posledných troch grandslamoch sa dostala do štvrťfinále, no vo všetkých troch prípadoch skončila na rakete jednej zo sestier Williamsových. S výškou 181 cm je Hantuchová vyššia ako Serena, ale je podstatne ľahšia. Podobne ako bývalá svetová jednotka Martina Hingisová sa po technickej stránke vyrovná ktorejkoľvek hráčke sveta, ale v porovnaní s úplnou svetovou špičkou jej chýba sila. "Sestry Williamsové sú jediné hráčky, s ktorými som v minulom roku na grandslamoch prehrala. Posilňujem, musím totiž zosilniť podanie a nabrať aj rýchlosť, aby som mohla využívať šance, aké som mala dnes," povedala Hantuchová a dodala, že Venus zvíťazila iba vďaka svojmu podaniu. Staršia zo sestier Williamsových dala v zápase šesť es, z toho jedno malo rýchlosť 201 km/h, čo je o 12 km/h rýchlejšie ako najlepšie podanie Andre Agassiho vo štvrťfinálovom súboji so Sebastianom Grosjeanom. "Keď niekto podá 201 km/h, s tým veľa nenarobíte. Vždy, keď som mala pocit, že môžem prelomiť jej podanie, prišla s fantastickým servisom a to bol dnes ten rozdiel. Nepodávala som tak tvrdo ako ona. Tento zápas mi ukázal, že na podaní musím ešte tvrdo pracovať," uviedla Slovenka.

sr ph

Súvisiace články