Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenis: Haas i Schüttler sú proti Beckerovmu návratu do daviscupového tímu

TASR|Publikované 4. sep 2002 o 13:09

Berlín 4. septembra (TASR) - Nehrajúci kapitán nemeckého daviscupového tímu Michael Stich uvažuje o tom, že na stretnutie o účasť vo svetovej skupine ...

Berlín 4. septembra (TASR) - Nehrajúci kapitán nemeckého daviscupového tímu Michael Stich uvažuje o tom, že na stretnutie o účasť vo svetovej skupine proti Venezuele (20-22. septembra v Karlsruhe) nominuje aj trojnásobného wimbledonského víťaza Borisa Beckera, účasť bývalej svetovej jednotky by prispela k zvýšeniu televíznej sledovanosti i atraktivity duelu. Proti návratu 34-ročného "cára Borisa" sa však postavili osemfinalista US Open Tommy Haas i Rainer Schüttler.

"Ak Stich nominuje Beckera, je veľmi pravdepodobné, že v dueli proti Venezuele nenastúpim. Hovoril som o celej záležitosti aj s Rainerom a on zastáva podobný názor," povedal Haas.

Podľa Schüttlerovho trénera Dicka Hordorffa Beckerov návrat do daviscupového tímu je dobrým vtipom. "Pripadá mi to ako karnevalový žart. To môžeme radšej požiadať nejakú hudobnú skupinu, či nemôže v prestávkach zahrať nejaké skladby zo svojho repertoáru, aby sa zvýšil divácky záujem," povedal Hordorff.

Stich v súvislosti s možným nominovaním Beckera zdôraznil, že nedávny exhibičný zápas medzi oboma nemeckými tenisovými velikánmi v Berlíne zaplnil hľadisko a televízna sledovanosť bola trojnásobne vyššia, ako pri prenosoch z Wimbledonu.

Becker sa naposledy predstavil v drese Nemecka v Davisovom pohári v roku 1997 proti Mexiku, jeho posledným oficiálnym vystúpením na turnajoch ATP bolo osemfinále wimbledonskej dvojhry v roku 1999, kde podľahol Austrálčanovi Patrickovi Rafterovi v troch setoch.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.