Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Tenis: Guy Forget očakáva, že za Švajčiarov nastúpi aj Marc Rosset

TASR|4. apr 2001 o 16:54

Paríž 4. apríla (TASR) - Daviscupový kapitán tenistov Francúzska Guy Forget očakáva, že vo víkendovom štvrťfinálovom zápase so Švajčiarskom v Neuchateli ...

Paríž 4. apríla (TASR) - Daviscupový kapitán tenistov Francúzska Guy Forget očakáva, že vo víkendovom štvrťfinálovom zápase so Švajčiarskom v Neuchateli sa proti nim predstaví v reprezentácii krajiny helvétskeho kríža aj Marc Rosset.

Talentovaný, ale výkonmi nestály Rosset bol na zápas proti Francúzsku, aj napriek urovnaniu sporov s daviscupovým kapitánom Jakobom Hlasekom nominovaný len ako náhradník.

"Je jasné, že Marc sa vráti do daviscupového tímu. Je to veľmi nestály hráč, ale vieme aký môže byť nebezpečný," povedal o Rossetovi francúzsky kapitán Guy Forget.

Francúzi by vo víkendovom stretnutí chceli potvrdiť výbornú daviscupovú bilanciu so Švajčiarskom, keď z deviatich zápasov vyhrali osem. Posledný vzájomný zápas však v roku 1992 získali pre seba Švajčiari.

"Aj napriek tomu, že tento rok sme hrali všetky zápasy u súpera, máme šancu naplniť náš sen, ktorým je účasť Francúzska vo finále Davis cupu," dodal Forget o cieľoch Francúzov v tohtoročnom Davis cupe.

V nominácii Švajčiarov na víkendové stretnutie figuruje Roger Federer, George Bastl, Michel Kratochvil a Lorenzo Manta. Francúzi nominovali na štvrťfinálový zápas Arnauda Clementa, Sebastiena Grosjeana, Cedrica Piolina a Fabrica Santora.

Súvisiace články