Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Tenis: Grafová a Agassi majú predmanželskú zmluvu s miliónovou "ročnou gážou"

TASR|25. okt 2001 o 18:07

San Francisco 24. októbra (TASR) - Tenisoví mladomanželia Steffi Grafová a Andre Agassi podpísali predmanželskú dohodu, ktorá Nemke v prípade rozvodu ...

San Francisco 24. októbra (TASR) - Tenisoví mladomanželia Steffi Grafová a Andre Agassi podpísali predmanželskú dohodu, ktorá Nemke v prípade rozvodu garantuje vyplatenie milióna dolárov za každý rok prežitý v manželstve s Američanom.

Bývalá ženská hviezda "bieleho" športu by dostala aj jednorazovú čiastku vyše sedem miliónov dolárov a polovicu hodnoty ich spoločného 23-milionového domu v San Franciscu.

Právnici sa vyjadrili, že sa snažili zachovať "neporušenosť" majetku Agassiho, ktorému grandslamové úspechy a podpora firmy Nike vyniesli okolo 250 miliónov dolárov. Grafová sa však nemusí ničoho obávať, veď podľa odhadov má v banke "skromných" 70 miliónov dolárov.

Podľa ľudí blízkych dvojici práve spory o finančné vyrovnanie zapríčinili odklad svadby. "Ako všetky ostatné páry aj oni veria, že ich láska bude večná, no Andre už bol v minulosti ženatý a rozvod s herečkou Brooke Shieldsovou ho stál obrovské peniaze," prezradil jeden z priateľov.

Tenisové hviezdy sa zosobášili v utorok v Las Vegas, kde dcérinu svadbu nečakane prišiel pozrieť aj Peter Graf, ktorý strávil dva roky vo väzení pre daňové podvody.

Súvisiace články