Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tenis: Generálny sekretár STZ Moška reaguje na vyhlásenie Hantuchovej

TASR|25. júl 2001 o 14:46

Bratislava 25. júla (TASR) - Stanovisko generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igora Mošku k vyhláseniu Daniely Hantuchovej z 24. júla 2001, ktoré uverejnili slovenské médiá

:

1. Oficiálne Daniela počas troch rokov pôsobenia vo Fed Cupovom tíme nikdy nevzniesla žiadne podmienky k obsahu zmluvy medzi STZ a FED Cup tímom. Dôkazom toho je, že aj v roku 2000 podpísala zmluvu bez pripomienok.

2. Je síce pravda, že v nedeľu večer došlo k dohode medzi mnou a Danielinmi rodičmi, že na štvorhru nastúpi, pretože som akceptoval ich požiadavku na navýšenie odmeny v snahe predísť zbytočnému oslabeniu nášho tímu, ale tejto dohode predchádzalo nešťastné vystúpenie Daniely v šatni pred kapitánom a spoluhráčkami, kde žiadala od kapitána percentuálne zvýšenie finančnej odmeny za nastúpenie vo štvorhre. Dohoda so mnou sa už ukázala ako bezpredmetná, pretože hráčky už s ňou nechceli nastúpiť.

3. Daniela si pod koncepčným riešením "problémov" hráč - STZ predstavuje individuálnu zmluvu, ale to STZ nikdy nerobil a ani v budúcnosti robiť nebude. Davis Cup a Fed Cup sú tímové súťaže a preto STZ bude dávať peniaze vždy tímu a nie individuálnym hráčom. Ako si tím peniaze rozdelí to je v kompetencii kapitánov a teda Mečířov a Vajdov "job".

4. Osobne som očakával, že Daniela sa spoluhráčkam, fanúšikom ospravedlní za veľmi nešťastné presadzovanie svojich finančných nárokov, pretože ako dnes všetci vidíme ostali nám oči pre plač a smeje sa ruský tím, a to len kvôli chytračeniu jej rodičov, Danielinej malej odvahe zobrať veci do vlastných rúk a mojej nedôslednosti a naivnej dôvere pri zmluvných záležitostiach s Danielou.

Súvisiace články