Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Tenis: Fitzgerald varuje Austrálčanov pred Švédskom

TASR|31. mar 2003 o 11:32

Melbourne 31. marca (TASR) - Nehrajúci kapitán daviscupového tímu Austrálie John Fitzgerald varoval pred prílišným optimizmom v štvrťfinálovom zápase ...

Melbourne 31. marca (TASR) - Nehrajúci kapitán daviscupového tímu Austrálie John Fitzgerald varoval pred prílišným optimizmom v štvrťfinálovom zápase so Švédskom (4.-6. apríla v Malmö). Fitzgerald v pondelok uviedol, že tenisti Švédska budú oveľa ťažším súperom, ako si mnohí ľudia hlavne v Austrálii myslia.

"Pred Švédmi musíme byť veľmi opatrní. Je pravda, že máme k dispozícii svetovú jednotku Lleytona Hewitta a v dobrej forme hrajúceho Marka Philippoussisa, ale čakajú nás veľmi ťažké zápasy. Najmä keď sa hrá vo Švédsku. Náš súper zakaždým bojuje až do konca a napríklad Jonas Björkman sa v Davisovom pohári zakaždým vyhecuje k výbornému výkonu," uviedol pre švédske médiá John Fitzgerald, ktorý pripomenul veľké zápasy z histórie oboch krajín, ktoré patria v posledných rokoch medzi najúspešnejšie v Davisovom pohári. Naposledy sa v tejto tímovej súťaži stretli v semifinále v roku 2001 v Sydney a domáci postúpili po výsledku 4:1.

mr sr

Súvisiace články