Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tenis: Ferrerov štart na Roland Garros je ohrozený

TASR|21. máj 2001 o 18:18

Düsseldorf 21. mája (TASR) - Španielsky tenista a finalista posledného turnaja Masters v nemeckom Hamburgu Juan Carlos Ferrero oznámil, že zranenie ...

Düsseldorf 21. mája (TASR) - Španielsky tenista a finalista posledného turnaja Masters v nemeckom Hamburgu Juan Carlos Ferrero oznámil, že zranenie slabín ho možno pripraví o účasť na blížiacom na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži.

"Ak by sa Roland Garros začal dnes, nemohol by som hrať. Aby som hral, musí sa to zlepšiť aspoň o polovicu. Bolesť pociťujem už pri chôdzi," povedal 21-ročný španielsky antukár, ktorý je považovaný za jedného z najväčších favoritov na jedinom grandslamovom turnaji, ktorý sa hrá na antuke.

Ferrero prišiel do Düsseldorfu, dejiska World Team Cup-u, ktoré sú považované za neoficiálne MS družstiev, kde sa podrobil lekárskej prehliadke, po ktorej nemohol posilniť španielsky tím, kde ho nahradil Juan Balcells.

V nedeľu prehral Ferrero vo finále hamburgského turnaja v piatich setoch so svojim krajanom Albertom Portasom, ktorý mu tak prerušil 16-zápasovú neporazenosť.

"Vo finále som to mal veľmi zlé. V piatom sete ma to začalo znovu bolieť. Neviem, či budem môcť hrať v Paríži. Uvidím ako sa veci vyvinú v stredu a vo štvrtok," dodal druhý hráč rebríčka Champions Race.

Súvisiace články