Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Tenis: Ferrero i Corretja stále nespokojní so systémom nasadzovania vo Wimbledone

TASR|12. jún 2001 o 16:57

Londýn 12. júna (TASR) - Napriek tomu, že na blížiacom sa treťom grandslamovom turnaji roka na dvorcoch All England Clubu vo Wimbledone bude po prvý raz nasadených až 32 hráčov, poprední španielski tenisti stále hrozia možným bojkotom podujatia. Semifinalista Roland Garros i finalista Medzinárodných majstrovstiev Francúzska Juna Carlos Ferrero a Alex Corretja totiž nie sú spokojní ani s novým systémom nasadzovania hráčov, pričom im prekáža hlavne fakt, že pri nasadzovaní budú hrať hlavnú úlohu výsledky, ktoré dosiahli jednotlivých hráči na tráve v minulých rokoch.

"Nový spôsob nasadzovania je jednoznačným krokom späť. Jednoducho ide o chybu zo strany ATP. Ak pri nasadzovaní hráčov na turnaj vo Wimbledone budú hrať hlavnú rolu výsledky, ktoré hráči dosiahli na trávnatom povrchu v uplynulom období, je veľmi pravdepodobne, že na Medzinárodných majstrovstvách Anglicka štartovať nebudem," povedal Ferrero.

"Rád by som tento rok štartoval vo Wimbledone, no som zvedavý predovšetkým na to, kam ma nasadia. Až potom sa rozhodnem, či na turnaj pocestujem," vyhlásil Corretja.

la mi

Súvisiace články