Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Tenis: Dvadsaťjeden tenistov absolvovalo ATP univerzitu

TASR|14. dec 2001 o 12:00

Monte Carlo 14. decembra (TASR) - Na tenisovej ATP univerzite v Monaku získalo diplom v dňoch 10. - 12. decembra 21 profesionálnych tenistov. Počas ...

Monte Carlo 14. decembra (TASR) - Na tenisovej ATP univerzite v Monaku získalo diplom v dňoch 10. - 12. decembra 21 profesionálnych tenistov. Počas trojdňového štúdia sa venovali histórii mužského tenisového okruhu ATP, základom medicíny, financiám, vzťahu k médiám a propagácii tenisu. Zväčša mladí hráči tak využili záver roka, keď sa nehrajú takmer žiadne turnaje, na štúdium.

Jedným z najskúsenejších tenistov, ktorí absolvovali ATP univerzitu, bol Talian Frederico Luzzi. "Som veľmi spokojný. Dozvedel som sa nové poznatky o ATP i jednotlivých hráčoch. Veľmi ma zaujala hlavne oblasť financií, určite mi to pomôže pri rozhodovaní, kde svoje peniaze investujem," uviedol Luzzi, ktorého doplnil Čech Jan Vacek: "Aj mňa to obohatilo. Všetky témy boli skutočne zaujímavé."

Z ďalších známych tenistov absolvovali univerzitu ešte Francúzi Michael Llodra, Nicolas Mahut, Španiel Albert Montanes či Ota Fukárek z Česka.

Súvisiace články