Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tenis: Dokičová tvrdo kritizovala organizátorov Wimbledonu

TASR|30. jún 2001 o 21:27

Londýn 30. júna (TASR) - Juhoslovanská tenistka Jelena Dokičová v sobotu tvrdo kritizovala organizátorov najprestížnejšieho turnaja sveta vo Wimbledone, pretože jej nezabezpečili odvoz z hotela. Dokičová márne čakala na prisľúbené auto pred jej zápasom s Rakúšankou Barbarou Schettovou a nakoniec sa na dvorce musela odviezť taxíkom.

"Som veľmi sklamaná, pretože na kurt som prišla tesne pred začiatkom stretnutia. Nemala som vôbec čas na rozcvičenie sa," povedala nahnevaná hráčka, ktorá však nakoniec Schettovú zdolala 2:0 na sety.

Dokičová taktiež napadla britský denník The Mirror, ktorý sa hanlivo vyjadroval o jej otcovi Damirovi. Mirror ho označil za príšerného človeka, ktorý sa nedokáže ovládať a poukázal na minuloročný incident vo Wimbledone, keď Dokič rozmlátil jednému z novinárov mobilný telefón, čím si vyslúžil zákaz vstupu na všetky turnaje WTA na šesť mesiacov.

"Je to hrozné, článok o mojom otcovi je absolútne nechutný. Už ma to prestáva baviť, takúto publicitu si nezaslúžime," posťažovala si Dokičová.

tc mp

Súvisiace články