Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Tenis: Dokičová tvrdí, že ju z Austrálie vyštvali

TASR|17. apr 2001 o 12:49

Melbourne 17. apríla (TASR) - Tenistka Jelena Dokičová obvinila Austrálsky tenisový zväz a austrálske médiá, že ju prinútili vysťahovať sa z Austrálie, ...


Melbourne 17. apríla (TASR) - Tenistka Jelena Dokičová obvinila Austrálsky tenisový zväz a austrálske médiá, že ju prinútili vysťahovať sa z Austrálie, kam ušla aj s rodinou v roku 1994 pred vojnou v Juhoslávii. Podľa jej vyjadrení sa chovali Austrálčania k nej pokrytecky a dávali jej najavo, že nepochádza z ich krajiny.

"Z Austrálie ma vyhnali miestni novinári a ľudia, ktorí sa tam pohybujú okolo tenisu. Skutočne som sa cítila ako nežiaduca. Dospelo to až k situácii, keď to už nebolo únosné," uviedla 18-ročná rodáčka z Juhoslávie, ktorá pred tohtoročným Australian Open vyhlásila, že v budúcnosti už nechce reprezentovať Austráliu, ale svoju rodnú krajinu. "Roky strávené v Austrálii som však už hodila za hlavu a pozerám sa do budúcnosti," skonštatovala Dokičová, ktorá momentálne žije v USA na Floride, kde našla dobré podmienky na prípravu.

Dokičovej meno sa veľmi často skloňuje aj v súvislosti s jej otcom Damirom. Bývalý boxerista a vodič kamiónu sa stal známy pre výtržníctvo a nevhodné správanie na turnajoch. Minulý rok v auguste po U.S. Open dostal trest v podobe zákazu vstupu na turnaje WTA.

"Ľudia veria tomu, čo si prečítajú v novinách. Nemajú však ani potuchy o tom, aký je môj otec v skutočnosti dobrý človek," povedala Jelena Dokičová, ktorá po tom, ako na konci apríla vyprší trest jej otcovi, chce s ním opäť cestovať po turnajoch.

Súvisiace články