Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Tenis: Dokičová nebude štartovať na Australian Open

TASR|Publikované 19. nov 2002 o 12:14

Gold Coast 19. novembra (TASR) - Prezident Austrálskej tenisovej federácie (TA) Geoff Pollard v utorok potvrdil, že Juhoslovanka Jelena Dokičová sa ...

Gold Coast 19. novembra (TASR) - Prezident Austrálskej tenisovej federácie (TA) Geoff Pollard v utorok potvrdil, že Juhoslovanka Jelena Dokičová sa nezúčastní na prvom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne.

Devätnásťročná Dokičová oznámila svoje rozhodnutie neštartovať na januárovom turnaji už začiatkom mesiaca a ako dôvod uviedla fakt, že sa necíti vítaná v krajine, kde žila šesť rokov. "Väčšina jej obáv pramení z médií, ktoré ju naháňali a nepomohol tomu ani jej otec," povedal Pollard. "Je to sklamanie, pretože ide o grandslamový turnaj a ona ho mohla vyhrať. Preto, ak sa ma spýtate, ktorý turnaj má Dokičová najväčšiu šancu vyhrať, povedal by som Australian Open," povedal ďalej šéf TA.

Dokičová, ktorá patrila v Austrálii medzi popredné hráčky, nepovažuje za vhodné riskovať účasť na melbournskom turnaji. "Nemyslím si, že by bol dobrý nápad sa tam vrátiť, bolo by to komplikované. Necítim sa nato," povedal Juhoslovanka, ktorá sa s rodinou vrátila do vlasti minulý rok. Jej otec Damir Dokič sa takito často dostával do konfliktu s médiami a na Australian Open 2001 obvinil organizátorv zo zaujatosti voči jeho dcére a z ovplyvňovania žrebu v jej neprospech.

Súvisiace články