Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Tenis: Do prípravy na zápas DC proti Rusku sa zapojil už aj Hrbatý, Beck ochorel

TASR|5. feb 2001 o 11:19

Bratislava 4. februára (TASR) - V hale "C" bratislavskej Incheby pokračovali slovenskí tenisoví reprezentanti počas víkendu v príprave na stretnutie 1. kola Davisovho pohára, v ktorom Slovensko 9.-11. februára privíta celok Ruska. Do tréningového procesu

sa na greensetovom povrchu privezenom z lisabonského turnaja ATP Masters po Karolovi Kučerovi, Jánovi Krošlákovi a Ladislavovi Švarcovi v sobotu zapojil už aj Dominik Hrbatý, ktorý minulý týždeň štartoval na turnaji ATP v Miláne, kde vypadol v 1. kole po prehre s Francúzom Fabricom Santorom. Prípravu so spomínanou štvoricou tenistov musel prerušiť náhradník v slovenskom tíme Karol Beck, ktorý dostal chrípku.

"Chlapci sa snažia čo najviac zžiť s tunajším povrchom. Dominik a Karol si spolu v nedeľu zahrali a obaja vyslovili s povrchom spokojnosť. Hala je už takmer pripravená na stretnutie, ostáva už dotiahnuť iba malé detaily," povedal generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Oficiálna časť ruskej výpravy dorazí do Bratislavy v pondelok, no obe ruské tenisové hviezdy Marat Safin a Jevgenij Kakeľnikov, ktoré sa rovnako ako Hrbatý predstavili na turnaji ATP v Miláne, mali pricestovať do metropoly Slovenska ešte v priebehu nedele.

"Safin v Miláne postúpil do štvrťfinále, Kafeľnikov sa prebojoval do semifinále, čo svedčí o tom, že obaja sú v dobrej forme. Myslím, že diváci sa skutočne môžu tešiť na veľkolepé predstavenie. O zápas je skutočne nebývalý záujem a k dispozícii je už len posledných 150 vstupeniek na všetky tri hracie dni, ktoré si záujemcovia budú môcť od pondelka vyzdvihnúť na sekretariáte Slovenského tenisového zväzu," dodal Moška.

Súvisiace články