Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Tenis: Dewulf sa ospravedlňuje Heninovej za obvinenia z dopingu

TASR|10. sep 2003 o 18:34

Brusel 10. septembra (TASR) Bývalý belgický tenista Filip Dewulf sa v stredu otvoreným listom ospravedlnil víťazke US Open a Roland Garros Justine Heninovej-Hardennovej ...

Brusel 10. septembra (TASR) Bývalý belgický tenista Filip Dewulf sa v stredu otvoreným listom ospravedlnil víťazke US Open a Roland Garros Justine Heninovej-Hardennovej za nepriame obvinenia z dopingu, ktoré vyslovil v rozhovore pre flámsku tlač.

"Justine, chcel by som sa ospravedlniť tebe a tvojmu tímu. Nikdy som si neželal, aby moje slová vrhli tieň pochybnosti na tvoje fantastické víťazstvo v New Yorku," píše tenista, ktorý v pondelok spochybnil, že Heninová-Hardennová tento rok tak výrazne fyzicky zosilnela prirodzenou cestou.

Dewulf tvrdí, že sa ho na tieto citlivé otázky mnohokrát pýtali novinári a že im odpovedal bez premýšľania, čo môžu jeho slová spôsobiť. Vysvetľuje, že nikdy nemal na mysli doping, iba rôzne energetické doplnky k výžive, napríklad kreatín.

"Mal som sa však vyjadriť jasnejšie, mal som počítať s tým, čo z toho urobia médiá. Urobil som veľkú profesionálnu chybu a mám z toho veľmi zlý pocit," pokračuje bývalý semifinalista Roland Garros, ktorý Heninovej želá čo najúspešnejšiu kariéru. Obvinenia Heninovej z dopingu sa objavili vo flámskej tlači v pondelok, a to nielen zo strany Dewulfa, ale aj otca Kim Clijstersovej, ktorá vo finále v New Yorku i Paríži s Heninovou prehrala.

Aféra oživila národnostnú roztržku medzi Valónmi a Flámami Heninová pochádza z južného Valónska, Clijstersová je Flámka. Podľa médií môže tiež výrazne zhoršiť vzťahy medzi oboma tenistkami, čo sa Belgicku môže vypomstiť napríklad v Pohári federácie. Clijstersová už v stredu podľa rozhlasovej stanice RTBF oznámila, že nebude za Belgicko hrať v novembri v Moskve vo finále tejto tímovej súťaže. Je totiž sklamaná, že Fed Cup nebude v Belgicku, ako sa všeobecne očakávalo. Vyjadrenie Heninovej sa očakáva koncom týždňa.

Súvisiace články