Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Tenis-DC: Zápas Slovenska s Chile odštartujú Kučera s Riosom

TASR|20. sep 2001 o 14:03

Prešov 20. septembra (TASR) - V úvodnej dvojhre barážového súboja tenistov o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára Slovensko - Chile v Prešove ...

Prešov 20. septembra (TASR) - V úvodnej dvojhre barážového súboja tenistov o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára Slovensko - Chile v Prešove sa v piatok o 15.00 h stretne slovenská dvojka Karol Kučera s čílskou jednotkou Marcelom Riosom. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v hoteli Dukla.

V doterajších vzájomných zápasoch vyhral Rios trikrát a Kučera dvakrát. Po nich nastúpia slovenská jednotka Dominik Hrbatý s čílskou dvojkou Nicolasom Massúom. Zatiaľ sa stretli spolu iba raz, minulý rok v Petrohrade vyhral Hrbatý 6:3, 6:4. Na sobotňajšiu štvorhru o 14.00 h nahlásili kapitáni Hrabatého s Kučerom, resp. Massúa s Fernandom Gonzalesom. V záverečný deň v nedeľu o 14.00 h bude hrať Hrbatý s Riosom a stretnutie zakončí duel Kučera - Massú.

"Boli len dve možnosti a aj keď by bolo možno pre nás lepšie, ak by začínal Dominik, v podstate je to jedno," komentoval žreb nehrajúci kapitán domácich Miloš Mečíř.

Jeho náprativok Leonardo Zuleta povedal: "Pre nás tento žreb nie je prekvapujúci, za normálnych okolností vždy začína Rios."

Slovenská jednotka Dominik Hrbatý sa chcel diváko predstaviť ako prvý: "Radšej by som začínal a v prípade môjho víťazstva by sa určite hralo lepšie aj Karolovi. Psychicky by to pomohlo celému tímu, ale ak vyhrá prvý zápas Karol, bude to vlastne jedno." Doplnil ho Karol Kučera: "Súhlasím s názorom, že prakticky nerozhoduje, či hrám prvý alebo druhý, na poradí naozaj nezáleží."

Najlepší hráč súpera Marcelo Rios poznamenal: "Nerobím nikdy rozdiel medzi tým, či začínam ako prvý alebo druhý, som spokojný a teším sa na stretnutie. Zdravotné problémy nemám, malo by byť všetko v poriadku. Davis Cup hrám od šestnástich rokov, je to dobrá súťaž a veľmi rád reprezentujem svoju krajinu."

Nicolas Massú: "Žreb je v poriadku, hrám ako druhý, ale veľmi dôležité je, kto získa prvý bod v zápase."

Súvisiace články