Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Tenis-DC: Výprava Chile priletí na baráž proti Slovensku aj s Riosom

TASR|11. sep 2001 o 14:35

Bratislava 11. septembra (TASR) - Nehrajúci kapitán slovenskej daviscupovej reprezentácie Miloslav Mečíř nominoval na barážové stretnutie...

Bratislava 11. septembra (TASR) - Nehrajúci kapitán slovenskej daviscupovej reprezentácie Miloslav Mečíř nominoval na barážové stretnutie o udržanie vo svetovej skupine týchto neoficiálnych majstrovstiev sveta reprezentačných tímov proti Chile v Prešove (21. až 23. septembra) štvoricu hráčov Dominik Hrbatý (28. v Entry rebríčku), Karol Kučera (140.), Ján Krošlák (268.) a Ladislav Švarc. Jeho náprotivok Leonardo Zuleta priletí v piatok do Košíc s bývalou svetovou jednotkou Marcelom Riosom (56. v Entry), Nicolasom Massuom (79.), Fernandom Gonzalesom (186.) a Hermesom Gamonalom (241.). Vrchným rozhodcom bude Talian Carmelo Di Dio, hlavní Enric Molina zo Španielska a Slovinec Matjaž Pogočar.

"Hrať sa bude v Mestskej športovej hale na taraflexe, teda tom istom povrchu, aký sme zvolili v minuloročnom súboji s Rakúskom," uviedol generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška a dodal: "Jediný rozdiel bude v tom, že taraflex bude položený na drevenej palubovke a nie na drevotrieske. V tom prípade počítame s nižšími odskokmi loptičiek. Na prípravu máme v dejisku zápasu k dispozícii dva dvorce, jeden s taraflexom v privátnej hale. Centrálny kurt bude k dispozícii už v sobotu."

Nehrajúci kapitán Miloslav Mečíř odštartoval prípravu zatiaľ iba s jedným svojím zverencom Karolom Kučerom, ostatní nominovaní hráči sa k družstvu pripoja postupne tak, ako sa im bude dariť na turnajoch, na ktorých v súčasnosti štartujú. "Zajtra sa stretne realizačný tím, Kučerovi som dal na dnes voľno, no na stredu som mu naordinoval jeden tréning a vo štvrtok už absolvuje dva. V piatok sa presunieme do Prešova, sparringpartnerom bude ľavák Michal Varsányi a Karol Beck. Varsányi bol s nami už aj v Brazílii, dobre podáva a nominované kvarteto sa tak bude môcť pripraviť na Riosa, ktorý hrá takisto ľavou rukou. O aktuálnej forme Hrbatého a Krošláka nám viac napovie ich vzájomný súboj v 2. kole v Taškente, som rád, že sa Krošlák po dlhšom čase prebojoval do hlavnej súťaže. Takisto Švarc sa v poslednej dobe výrazne zlepšil," prezradil M. Mečíř a k šanciam svojho tímu dodal: "Percentuálne ich odhadujem tak 50 na 50, pravda, ak bude všetko optimálne. Otázne je, ako sa bude cítiť Kučera a Hrbatý, no dúfam, že budú v pohode."

Bývalého hráča Top 10 prenasledujú v posledných dvoch rokoch chronické problémy so zápästím pravej ruky, pre ktoré sa v Entry rebríčku ATP prepadol až na súčasné 140. miesto. "Som prekvapený z toho, že mi bolesti pomerne rýchlo ustúpili. Posledné tri týždne sa cítim dobre, čo sa pozitívne prejavilo aj na mojej hre. Zatiaľ som síce netrénoval volej, lebo pri tomto údere zápästie trochu cítim, no aj to sa časom poddá," povedal K. Kučera.

Najväčšou hviezdou súpera bude nepochybne Marcelo Rios, no aj ten mal nedávno problémy s natrhnutým väzivom v ľavom členku a dlhší herný výpadok. Na grandslamovom turnaji US Open vypadol v 3. kole so Švédom Johanssonom, ale naznačil vzostup formy. "Videl som hrať aj Massua s Agassim, podal naozaj dobrý výkon. Prehral v štyroch setoch, no bolo to dosť tesné. Dokonca aj na tráve absolvoval dve kolá a to ma dosť prekvapilo. Je to ťažký súper, uvidíme," dodal slovenský nehrajúci kapitán.

Žreb sa uskutoční vo štvrtok 20. septembra o 11.00 v prešovskom hoteli Dukla, program odštartuje v piatok o 15.00 úvodná dvojhra, druhý singel začne približne o 17.00. V sobotu po slávnostnom ceremoniáli príde tradične k slovu štvorhra (14.15) a v nedeľu celé stretnutie ukončia záverečné dvojhry, pričom prvá je naplánovaná na 15.00 a posledná začne okolo 17.00. Vstupenky do haly s kapacitou 3200 miest sú už v predaji, na všetky tri hracie dni stojí jedna 500 slovenských korún, na dvojhry po 300 Sk a na debla 150 Sk. Celé stretnutie bude vysielať v priamom prenose STV. Svoju účasť na stretnutí potvrdil po pozvaní STZ aj prezident SR Rudolf Schuster.

Súvisiace články