Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Tenis-DC: V nominácii Ruska na zápas proti Česku aj zranený Safin

TASR|23. jan 2003 o 17:49

Moskva 23. januára (TASR) - V nominácii ruskej daviscupovej reprezentácie na 1. kolo svetovej skupiny proti Česku vo Vítkoviciach (9. - 11. februára) ...

Moskva 23. januára (TASR) - V nominácii ruskej daviscupovej reprezentácie na 1. kolo svetovej skupiny proti Česku vo Vítkoviciach (9. - 11. februára) figuruje zranená svetová trojka Marat Safin, Jevgenij Kafeľnikov, Michail Južnyj a Nikolaj Davydenko.

Podľa trénera Sergeja Leoňuka, by mal byť lídrom obhajujúceho tímu hrdina vlaňajšieho decembrového finále Južnyj, ktorý päťsetovým víťazstvom nad Francúzom Paulom-Henrim Mathieuom zabezpečil pre svoj tím rozhodujúci tretí bod.

"Vsádzame na neho nielen teraz, ale aj pre ďalšie roky," povedal Leoňuk. V družstve sa objaví aj Safin, ktorý si pred stretnutím 3. kola Australian Open zranil zápästie a na zápas s Rainerom Schüttlerom ani nenastúpil. Leoňuk môže počítať aj s dlhoročnou oporou, bývalou svetovou jednotkou Kafeľnikovom a dôveru dostal Nikolaj Davydenko, ktorý na začiatku januára zaknihoval v Adelaide svoj premiérový titul na okruhu ATP. "Marat nebude pripravený hrať minimálne ešte ďalší týždeň, jeho šance na štart proti Čechom sú teraz tak 50:50. Musíme byť trpezliví a čakať, že sa jeho stav zlepší," dodal Leoňuk.

Problémy však neobchádzajú ani český tím, je možné, že nedávno vymenovaný kapitán Cyril Suk nastúpi vo štvorhre a rameno má zranené 7. hráč rebríčka ATP Jiří Novák.

Súvisiace články