Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Tenis-DC: Slovensko v baráži o účasť vo svetovej skupine doma proti USA

TASR|9. apr 2003 o 13:33

Londýn 9. apríla (TASR) - Slovenskí tenisti sa v baráži o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára stretnú 19. až 21. septembra na domácej pôde s ...

Londýn 9. apríla (TASR) - Slovenskí tenisti sa v baráži o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára stretnú 19. až 21. septembra na domácej pôde s USA. Rozhodol o tom stredajší žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne, pri ktorom Slovensko figurovalo medzi nenasadenými tímami.

Slovenskí tenisti sa s USA stretnú počas svojho účinkovania v tejto súťaži po druhý raz, vo vlaňajšom prvom kole svetovej skupiny s nimi v Oklahoma City prehrali 0:5. V tomto ročníku prehrali Američania v 1. kole elitnej skupiny v Záhrebe s Chorvátskom 1:4, keď sa ich v ich tíme predstavili Mardy Fish, Taylor Dent a James Blake. V rebríčku ATP pre nasadzovanie do turnajov je z hráčov USA najvyššie na 2. miete veterán Andre Agassi, Andy Roddick je 6., Pete Sampras je 21., Blake 24., Dent 38., Vincent Spadea 40., Jan-Michael Gambill 42., Fish 55.

Tím nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa si postup do baráže vybojoval tesným víťazstvom (3:2) vo víkendovom zápase 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny v Esch sur Alzette s domácim Luxemburskom, kde pre zranenie ľavej ruky neštartoval najlepší súčasný slovenský tenista Karol Kučera a z vlastného rozhodnutia ani tímová dvojka Dominik Hrbatý.

Slovenská daviscupová reprezentácia bude štartovať už v tretej baráži po sebe. V roku 2001 po prehre v 1. kole svetovej skupiny v Bratislave s Ruskom (2:3) si účasť medzi najlepšími vybojovala v Prešove v súboji s Chile (3:2). O rok neskôr pri neúčasti Kučeru a Hrbatého prehralo Slovensko s USA 0:5 a na jeseň podľahlo v Prešove Rumunsku 1:4. Po piatich rokoch, počas ktorých sa slovenskí hráči dvakrát (1999 a 2000) dostali do štvrťfinále svetovej skupiny, nasledoval zostup do 1. skupiny euro-africkej zóny.

Žreb baráže (19. - 21. septembra 2003) o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára pre rok 2004:

Rakúsko - Belgicko, Kanada - Brazília, Thajsko - Česko Nemecko - Bielorusko, Maroko - Veľká Británia, Holandsko - India, Ekvádor - Rumunsko, SLOVENSKO - USA

Súvisiace články