Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Tenis-DC: Slovensko v baráži o svetovú skupinu doma proti Chile

TASR|11. apr 2001 o 14:42

Bratislava 11. apríla (TASR) - Stredajší žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne prisúdil tenistom Slovenska za súpera v baráži o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára (21.-23. septembra) reprezentáciu Chile. Výhodu domáceho prostredia budú mať vďaka žrebu zverenci nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa, keďže doteraz sa títo súperi v prestížnej súťaži ešte nestretli.

"Neskutočné!," bola bezprostredná reakcia generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igora Mošku na meno súpera. "Je to síce veľmi atraktívny súper, ale spolu s Bieloruskom mal pôvodne figurovať medzi nasadenými tímami. Chile sme si vôbec nepriali, na druhej strane budú mať diváci možnosť vidieť naživo v akcii bývalú svetovú jednotku Riosa. Ten síce teraz figuruje až v tretej desiatke rebríčka, ale je stále dobrý a patrí medzi najtalentovanejších hráčov v histórii tenisu. Dobrými výkonmi sa v poslednom čase prezentoval aj Massu. Čo sa týka povrchu, ja sa domnievam, že si nehrajúci kapitán zvolí trafalex v bratislavskej Inchebe. Súper je totiž určite lepší na antuke, hoci Rios dokázal urobiť výsledky aj na rýchlych povrchoch, ten však vôbec nesedí jeho krajanom," dodal I. Moška.

Slovensko figurovalo medzi nasadenými spolu s Argentínou, USA, Španielskom, Belgickom, Českom, Veľkou Britániou a Talianskom. Chile sa do baráže dostalo po víkendovom víťazstve v druhom kole americkej zóny, keď zdolalo Bahamy na súperovej pôde 4:1. V dvojhre nastúpili Marcelo Rios a Nicolas Massu, vo štvorhre dostal príležitosť aj Fernando Gonzales.

Nehrajúci kapitán slovenskej daviscupovej reprezentácie Miloslav Mečíř sa podobne ako v posledných rokoch bude spoliehať na trojicu Dominik Hrbatý (14. v Entry rebríčku ATP pre nasadzovanie), Karol Kučera (73.) a Ján Krošlák (248.), ďalším Slovákom do partie by mal byť Ladislav Švarc (246.). Z tímu Chile je najvyššie Marcelo Rios (28.), za ním figurujú Nicolas Massu (64.), Fernando Gonzales (103.) a Adrian Garcia (267.)

žreb baráže o účasť vo svetovej skupine (21.-23. septembra):

Španielsko - Uzbekistan, USA - India, Argentína - Bielorusko, Ekvádor - V. Británia, Belgicko - Maroko, Taliansko - Chorvátsko, SLOVENSKO - Chile, Česko - Rumunsko mi mp

Súvisiace články