Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tenis-DC: Slovensko po vysokej prehre s Rumunmi zostúpilo do euroafrickej zóny

TASR|Publikované 22. sep 2002 o 18:20

Prešov 22. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti prehrali na taraflexe Mestskej športovej haly v Prešove v barážovom zápase o účasť vo svetovej skupine ...

Prešov 22. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti prehrali na taraflexe Mestskej športovej haly v Prešove v barážovom zápase o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára s Rumunskom vysoko 1:4 a po piatich rokoch strávených medzi elitou zostúpili do 1. skupiny euroafrickej zóny.

Jediný bod zverencov nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa získal ešte v piatok v úvodnej dvojhre Dominik Hrbatý víťazstvom nad Adrianom Voineom v štyroch setoch 6:3, 6:4, 3:6, 6:3. Vyrovnanie zabezpečil Andrei Pavel, ktorý Karolovi Kučerovi umožnil v štvorsetovej bitke (6:0, 6:3, 6:7 (3), 6:2) získať iba jedno dejstvo. Šance Slovenska na udržanie dostali vážnu trhlinu prehrou v sobotňajšej štvorhre. Hrbatý s Karolom Beckom nezvládli záver päťsetovej drámy s Pavelom a Gabrielom Trifuom (7:6 (4), 6:7 (5), 6:4, 3:6, 6:8) a Rumuni viedli 2:1.

Hrbatý síce v nedeľu nastúpil na kurt s predsavzatím oddialiť v súboji tímových jednotiek rozhodnutie až na posledný singel, ale Pavel bol nad jeho súčasné sily. Slovenská jednotka začala dobre, no nezvládla tajbrejk úvodného setu a ďalšie dve dejstvá prehrala zhodne 2:6. Slovensko prehrávalo 1:3, čo hosťujúcemu tímu vystavilo miestenku do svetovej skupiny. Obidvaja nehrajúci kapitáni potom do poslednej dvojhry poslali namiesto pôvodne nominovaných Kučeru a Voineu náhradníkov Becka s Victorom Hanescuom. Za jasného stavu sa na Beckovi veľmi rýchlo prejavila únava z predchádzajúceho dňa a svojmu súperovi podľahol v dvoch setoch 4:6, 6:7 (1).

Miloslav Mečíř, nehrajúci kapitán slovenského tímu: "Zo začiatku mal navrch Dominik, viedol 4:2, no o nasledujúcu hru sa s Pavelom dlho ťahali. Získal ju Pavel, čo ho posadilo na koňa. Hrbatý urobil potom niekoľko chýb a Andrei sa vypol k svetovému výkonu, čo som u neho už dlho nevidel. V dnešnej forme by zvíťazil zrejme nad hocikým. Prehra nás bolí, určite by sme radšej hrali vo svetovej skupine. V euroafrickej zóne štartujú kvalitné družstvá, návrat medzi elitu nebude vôbec ľahký. Tohto barážového stretnutia som sa veľmi obával. Vedel som, že Rumuni prídu v silnej zostave. V súboji s Rumunmi sa od nás odklonilo šťastie, napríklad v sobotňajšej štvorhre, alebo v úvode zápasu Karola Kučeru s Adrianom Voineom."

Adrian Marcu, nehrajúci kapitán rumunského tímu "Už pred začiatkom barážového zápasu som veril, že na Slovensku vyhráme, ale musím priznať, že naše víťazstvo vôbec nebolo ľahké. O všetkom rozhodla sobotňajšia štvorhra, v ktorej sme si zabezpečili dôležitý druhý bod. Na nedeľňajšie zápasy sme tak nastupovali s väčším pokojom ako slovenský tím."

Dominik Hrbatý: "Andrei dnes podal veľmi dobrý výkon a musím mu zablahoželať k víťazstvu. Možno by sa celý zápas vyvíjal inak, keby som rozhodol vo svoj prospech úvodný set. Potom už Andrei podal najlepší výkon, aký som od neho kedy videl."

Andrei Pavel: "Mal som dnes veľmi dobrý deň. Dominik síce začal hrať nátlakový tenis, ale ja som odohral jeden z mojich najlepších zápasov v kariére. K tomuto výkonu mi pomohla hlavne skvelá nálada v našom tíme. Na oslavu postupu si určite dáme pár pív a spravíme menšiu party."

Karol Beck: "Po sobotňajšej štvorhre som cítil únavu. Napriek prehre Dominika Hrbatého som chcel získať bod a skorigovať tak prehru na 2:3. Proti Hanescuovi som ešte nehral, vedel som iba, že dobre servuje, no prekvapil ma kvalitným bekhendom. V úvodnom geme som mal problémy, odvrátil som tri brejkbaly a aj v ďalšej hre som sa trápil. Nevedel som sa dostať do tempa, hoci som v druhom sete zohral vyrovnanú partiu. V závere som síce stratil svoje podanie, ale súpera som rebrejkol. V tajbrejku som však úplne odišiel."

Baráž o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára:

Slovensko - Rumunsko 1:4

piatok:

Dominik Hrbatý - Adrian Voinea 6:3, 6:4, 3:6, 6:3

Karol Kučera - Andrei Pavel 0:6, 3:6, 7:6 (3), 2:6

sobota:

Hrbatý, Karol Beck - Pavel, Gabriel Trifu 7:6 (4), 6:7 (5), 6:4, 3:6, 6:8

nedeľa:

Hrbatý - Pavel 6:7 (1), 2:6, 2:6

Beck - Victor Hanescu 4:6, 6:7 (1)

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.