Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Tenis-DC: Slovensko má takmer isté miesto medzi nasadenými

TASR|9. apr 2001 o 14:09

Bratislava 9. apríla (TASR) - Po víkendových stretnutiach regionálnych zón Davisovho pohára je takmer isté, že Slovensko bude pri stredajšom žrebe baráže o účasť v svetovej skupine v Londýne nasadené. O zotrvanie v elitnej skupine bude tím nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa bojovať v dňoch 21.-23. septembra. Potencionálnymi súpermi sú ďalší siedmi zdolaní z prvého kola svetovej skupiny (Ekvádor, Maroko, Česko, Belgicko, USA, Rumunsko a Španielsko) a postupujúci z regiónov (V. Británia, Chorvátsko, Bielorusko, Taliansko, Argentína, Chile, Uzbekistan, India).

"S 99-percentnou istotou budeme nasadení. Vychádza to tak nielen podľa postavenia hráčov v rebríčku, ale aj podľa ďalšieho kritéria, ktorým je účinkovanie v súťaži v uplynulých ročníkoch. To všetko hovorí v náš prospech. Definitíva však bude známa až v utorok," konštatoval generálny sekretár STZ Igor Moška.

Medzi nasadenými by okrem Slovenska nemali chýbať USA, Španielsko, Veľká Británia, Bielorusko, Česko, Argentína a niekto z trojice Chile, Belgicko a Rumunsko.

víkendové výsledky Davisovho pohára:

svetová skupina, štvrťfinále: Brazília - Austrália 1:3, Švédsko - Rusko 4:1, Švajčiarsko - Francúzsko 2:3, Holandsko - Nemecko 4:1

euro-africká zóna, 1. skupina, 2. kolo: V. Británia - Portugalsko 5:0, Chorvátsko - Rakúsko 4:1, Bielorusko - Zimbabwe 3:2, Fínsko - Taliansko 2:3

ázijsko-oceánska zóna, 1. skupina, 2. kolo: Nový Zéland -Uzbekistan 2:3, Japonsko - India 2:3

americká zóna, 1. skupina, 2. kolo: Argentína - Kanada 5:0, Bahamy - Chile 1:4

Súvisiace články