Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Tenis-DC: Slovenskí tenisti poznajú možných súperov v baráži

TASR|7. apr 2003 o 13:01

Bratislava 7. apríla (TASR) - Slovenskí tenisti po tesnom víťazstve v Luxembursku 3:2 budú v septembri opäť bojovať o postup medzi mužskú tímovú elitu.

Baráž o účasť vo svetovej skupine 2004 sa bude hrať 19. až 21. septembra, dvojice vyžrebujú v stredu v Londýne.

V baráži bude hrať šestnásť tímov - osem víťazov jednotlivých zón (SLOVENSKO, Rakúsko, Bielorusko, Maroko, Ekvádor, Kanada, Inda, Thajsko) a osem zdolaných z 1. kola svetovej skupiny (Nemecko, Rumunsko, Holandsko, Veľká Británia, Brazília, USA, Belgicko, Česko).

V semifinále svetovej skupiny sa 19. až 21. septembra stretnú: Austrália -Švajčiarsko, Španielsko - Argentína

Štvrťfinále svetovej skupiny:

Toulouse: Francúzsko - Švajčiarsko 2:3

Sebastién Grosjean - George Bastl 6:3, 6:4, 3:6, 6:3, Nicolas Escude - Roger Federer 4:6, 5:7, 2:6, Escude/Fabrice Santoro - Federer/Marc Rosset 4:6, 6:3, 3:6, 6:7 (4), Santoro - Federer 1:6, 0:6, 2:6, Escude - Bastl 7:6 (5), 5:7, 7:6 (3)

Malmö: Švédsko - Austrália 0:5

Jonas Björkman - Mark Philippoussis 4:6, 3:6, 3:6, Thomas Enqvist - Lleyton Hewitt 4:6, 2:6, 7:5, 4:6, Björkman/Enqvist - Wayne Arthurs/Todd Woodbridge 4:6, 2:6, 2:6, Joachim Johansson - Arthurs 3:6, 6:3, 6:7 (4), Magnus Norman - Philippoussis 5:7, 7:5, 3:6

Valencia: Španielsko - Chorvátsko 5:0

Juan Carlos Ferrero - Mario Ančič 6:4, 6:2, 7:6 (1), Carlos Moya - Ivan Ljubičič 6:7 (5), 6:1, 6:4, 6:4, Alex Corretja/Albert Costa - Ljubičič/Lovro Žovko 6:2, 6:3, 6:4, Costa - Ljubičič 6:3, 6:4, Corretja - Ančič 7:5, 6:3

Buenos Aires: Argentína - Rusko 5:0

David Nalbandian - Nikolaj Davydenko 6:2, 6:2, 7:5, Gaston Gaudio - Jevgenij Kafeľnikov 6:4, 6:0, 6:2, Nalbandian/Lucas Arnold - Kafeľnikov/Michail Južnyj 3:6, 6:3, 6:4, 6:3, Mariano Zabaleta - Južnyj 6:1, 6:4, Gaudio - Davydenko 7:6 (4), 6:3

2. kolo prvej skupiny euroafrickej zóny:

Esch sur Alzette: Luxembursko - SLOVENSKO 2:3

Gilles Müller - Michal Mertiňák 7:5, 6:3, 7:6 (6), Gilles Kremer - Karol Beck 3:6, 4:6, 2:6, Müller/Mike Scheidweiler - Beck/Igor Zelenay 7:5, 7:5, 6:4, Müller - Beck 4:6, 3:6, 3:6, Scheidweiler -Mertiňák 6:4, 3:6, 2:6, 4:6

Arlberg: Rakúsko - Fínsko 3:2

Stefan Koubek - Tuomas Ketola 7:5, 4:6, 7:6 (3), 6:1, Jürgen Melzer - Jarkko Nieminen 6:7 (5), 6:4, 4:6, 6:4, 4:6, Julian Knowle/Alexander Peya - Nieminen/Ketola 2:6, 6:4, 7:6 (4), 7:5, Koubek - Nieminen 3:6, 2:6, 3:6, Melzer - Ketola 7:6 (2), 3:6, 6:7 (6), 6:2, 6:2

Minsk: Bielorusko - Zimbabwe 4:1

Max Mirnyj - Kevin Ullyett 6:3, 7:6 (4), 6:4, Vladimir Volčkov - Wayne Black 6:7 (4), 6:4, 6:2, 7:5, Mirnyj/Volčkov - Black/Ullyett 5:7, 6:3, 7:5, 7:6 (4), Alexander Skripko - Black 6:3, 6:3, Volčkov - Gwinjai Tongoona 6:1, 1:2 - skreč Volčkov

Marakéš: Maroko - Taliansko 3:2

Younes El Aynaoui - Filippo Volandri 7:6 (5), 6:4, 3:6, 7:6 (4), Hicham Arazi - Davide Sanguinetti 5:7, 6:1, 6:0, 4:6, 3:6, El Aynaoui/Mounir El Aarej - Massimo Bertolini/Giorgio Galimberti 1:6, 4:6, 1:6, El Aynaoui - Sanguinetti 6:4, 6:3, 6:2, Arazi - Volandri 6:3, 6:3, 6:2

2. kolo prvej skupiny americkej zóny:

Guayas: Ekvádor - Venezuela 3:2

Giovanni Lapentti - Jose de Armas 7:6 (4), 6:2, 6:7 (4) - skreč Lapentti, Nicolas Lapentti - Kepler Orellana 6:4, 6:3, 4:6, 5:5 - skreč Orellana, Nicolas Lapentti/Giovanni Lapentti - de Armas/Jimy Szymanski 6:1, 6:3, 6:3, Nicolas Lapentti - de Armas 3:6, 6:4, 6:3, 6:3, Carlos Avellan - Jonnathan Medina 3:6, 2:6

Corral: Kanada - Peru 5:0

Frank Dancevic - Ivan Miranda 4:6, 7:6 (3), 3:6, 6:3, 8:6, Daniel Nestor - Diego Acuňa 6:2, 6:2, 3:6, 6:4, Simon Larose/Nestor - Acuňa/Miranda 7:6 (6), 6:3, 6:7 (5), 4:6, 6:3, Matt Klinger - Willy Lock 7:6 (4), 7:6 (7), Larose - Juan Carlos Rebaza 6:0, 6:1

2. kolo prvej skupiny ázijskooceánskej zóny:

Kalkata: India - Nový Zélend 4:1

Leander Paes - Mark Nielsen 6:1, 7:6 (1), 6:2, Rohan Bopanna -Alistair Hunt 6:4, 6:4, 3:6, 2:6, 7:9, Paes/Maheš Bhúpathí - Mark Neilson/Hunt 6:3, 6:2, 6:2, Bopanna - James Shortall 6:3, 6:2, 6:4, Paes - Robert Cheyne 6:1, 6:0

Taškent: Uzbekistan - Thajsko 1:4

Vadim Kucenko - Danai Udomchoke 2:6, 2:6, 3:6, Oleg Ogorodov - Paradorn Srichaphan 3:6, 4:6, 4:6, Kucenko/Ogorodov - Attapol Rithiwattanapong/Narathorn Srichaphan 4:1- skreč Thajsko, Kucenko - Srichaphan 3:6, 3:6, 3:6, Murat Inojatov - Udomchoke 4:6, 3:6

mp

Súvisiace články