Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tenis-DC: Slováci trénovali štvorhru, tenisti Chile si veria

TASR|18. sep 2001 o 17:15

Prešov 18. septembra (TASR) - Tenisti Slovenska i Chile pokračovali v utorok v príprave na barážové stretnutie o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára...

Prešov 18. septembra (TASR) - Tenisti Slovenska i Chile pokračovali v utorok v príprave na barážové stretnutie o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára, ktoré sa bude hrať od piatku do nedele v Prešove.

Tím nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa sa skompletizoval príchodom Dominika Hrbatého, ktorý sa po úspešnom vystúpení na turnaji v Taškente presunul podvečer do Košíc letecky. Ešte predtým na taraflexe Metskej športovej haly trojica Karol Kučera, Ján Krošlák a Ladislav Švarc spolu so sparingpartnerom Karolom Beckom trénovali štvorhru.

Povrch si opäť vykúšali aj tenisti Chile, ktorí pricestovali v pondelok mikrobusom z Viedne neskoro večer bez najväčšej hviezdy Marcela Riosa. Ten spolu s rodinou priletel do Košíc až v utorok popoludní a aj jeho účasť prispela k sebavedomiu juhoamerických tenistov.

Slovenskí tenisti sú zdravotne v poriadku, iba Hrbatý ohlásil určitý spánkový deficit po náročnom cestovaní z uzbeckého Taškentu, kde triumfoval vo štvorhre a v singli sa dostal do semifinále. Menej problémov robí po určitých úpravách už aj taraflex, položený na parketách v prešovskej hale. Slávnostný žreb programu daviscupového zápasu Slovensko - Chile je na programe vo štvrtok predpoludním.

"Náš tenis v poslednom období urobil kvalitatívny skok smerom hore a preto sme neprišli do Prešova prehrať," povedal v utorok nehrajúci kapitán Chile Leonardo Zuleta. "Bude to ťažký duel pre oba tímy, my môžeme využiť určité problémy domácich, lebo vieme o zdravotnom stave Kučeru i nie najlepšej forme Hrbatého v uplynulom období. Na druhej strane je na slovenskej strane výhoda domáceho prostredia i skutočnosť, že súper má viac skúseností z ťažkých zápasov. V našom tíme je všetko v poriadku, hoci sme chceli pricestovať už v sobotu, ale bezpečnostná situácia vo svete nám to nedovolila," dodal Zuleta, ktorý sa bude spoliehať na bývalú svetovú jednotku Marcela Riosa, Nicloasa Massua, Fernanda Gonzalesa a Hermesa Gamonala.

mp br

Súvisiace články