Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tenis-DC: Slováci trénovali po Rumunoch, Becka mal na starosti Stankovič

TASR|Publikované 17. sep 2002 o 14:36

Prešov 17. septembra (TASR) - Slovenská daviscupová reprezentácia pokračovala v utorok v prešovskej Mestskej hale v príprave, tréning na barážové stretnutie ...

Prešov 17. septembra (TASR) - Slovenská daviscupová reprezentácia pokračovala v utorok v prešovskej Mestskej hale v príprave, tréning na barážové stretnutie s Rumunskom (20. - 22. septembra) o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára absolvovala ihneď po svojom súperovi.

Taraflex Mestskej haly si totiž v dopoľudňajšom tréningovom bloku rezervovali Rumuni, najskôr Victor Hanescu v modelovanom zápase nedal šancu rumunskej dvojke Adrianovi Voineovi, po nich si to na kure "rozdali" spoluhráči z daviscupového debla Andrei Pavel a Gabriel Trifu.

"Trojhodinovú prípravu sme rozdelili na dve polovice, najskôr si Karol Kučera výdatne zatrénoval s Ladislavom Švarcom a po nich nastúpila tímová jednotka Dominik Hrbatý s Jánom Krošlákom, Becka som si na vedľajšom kurte zobral do parády ja spolu s trénerom Národného tenisového centra Milanom Martincom," informoval tréner daviscupového tímu Branislav Stankovič a dodal: "Večer je na programe štvorhra, z ktorej vynecháme Laca Švarca. Stredajší program sme si zatiaľ s nehrajúcim kapitánom Miloslavom Mečířom zatiaľ neupresnili." Stankovič si spolu s nehrajúcim kapitánom nenechal ujsť tréning rumunských tenistov. "Sú to profíci, pripravujú sa rovnako ako my, pokiaľ viem, sú takisto všetci zdravotne v poriadku."

Po príchode Karola Kučeru k tímu vzrástol počet členov kádra na päť, meno toho, ktorý družstvo opustí, sa však športová verejnosť dozvie až tesne pred štvrtkovým žrebovaním v prešovskom hoteli Dukla (11.00 hod.). "Neoficiálne to bude možno už dnes večer, ale do žrebovania je ešte ďaleko. Môže sa nám niekto zraniť a tak predpokladám, že Miloš Mečíř meno zverejní až vo štvrtok," dodal B. Stankovič.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.