Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tenis-DC: Slováci prehrali aj štvorhu a v septembri ich čaká boj o záchranu

TASR|Publikované 9. feb 2002 o 23:57

Oklahoma City 9. februára (TASR) - Slovenskí tenisti prehrávajú po sobotňajšej štvorhre stretnutia 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v Oklahoma ...

Oklahoma City 9. februára (TASR) - Slovenskí tenisti prehrávajú po sobotňajšej štvorhre stretnutia 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v Oklahoma City s USA 0:3 a v septembri tak budú bojovať o záchranu v elitnej skupine.

V štvorhre prehrala slovenská dvojica Ján Krošlák, Karol Beck s domácim párom James Blake, Mardy Fish za 2:16 h v štyroch setoch 3:6, 7:6, 3:6 a 4:6. Američania si tak už pred nedeľňajšími záverečnými dvojhrami zabezpečili postup do štvrťfinále, zverencov nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa čaká v dňoch 20. až 22. septembra baráž o účasť vo svetovej skupine.

Sobotňajšiu štvorhru začali lepšie Američania, ktorí už v druhej hre pri podaní Krošláka mali možnosť piatich brejkbalov. Servis však zobrali až Beckovi vo štvrtej hre a ujali sa vedenia 3:1. Náskok vďaka svojej suverénnej hre udržali, keď nedali Slovákom ani v jednej hre šancu na zvrat. Druhý set mal vyrovnanejší priebeh - oba páry si držali vlastný servis až do tajbrejku, v ktorom mali navrch Krošlák s Beckom. Od stavu 3:3 vyhrali tri loptičky za sebou a tretí setbal napokon využili. V ďalšom priebehu však už na dvorci Myriad Centra dominovali domáci. V treťom dejstve zobrali v štvrtej hre podanie Krošlákovi a za 26 minút vyhrali set 6:3. Vo štvrtom už Američania viedli 5:2 a napriek tomu, že pri podaní Fisha v ôsmej hre sa slovenským tenistom podaril prvý brejk v zápase, na zvrat v zápase to nestačilo.