Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Tenis-DC: Slováci po víťazstve nad Chile 3:2 zostali vo svetovej skupine

TASR|23. sep 2001 o 22:00

Prešov (TASR) - Slovenskí tenisti zvíťazili v barážovom stretnutí Davisovho pohára v Prešove nad Chile 3:2 a zabezpečili si tak účasť vo svetovej skupine ...

Prešov (TASR) - Slovenskí tenisti zvíťazili v barážovom stretnutí Davisovho pohára v Prešove nad Chile 3:2 a zabezpečili si tak účasť vo svetovej skupine aj na budúci rok. O rozhodujúci tretí bod sa zaslúžil Dominik Hrbatý, ktorý v dramatickom zápase zdolal za 2:42 h nad bývalou svetovou jednotkou Marcelom Riosom 2:6, 4:6, 6:2, 6:4, 6:2. Prehru hostí zmiernil v záverečnej dvojhre Nicolas Massú, ktorý za 2:14 h zdolal Jána Krošláka 6:2, 5:7 a 6:3.

Baráž o účasť vo svetovej skupine DC:

Slovensko - Chile 3:2

Dominik Hrbatý - Marcelo Rios 2:6, 4:6, 6:2, 6:4, 6:2

Úvod stretnutia dokonale vyšiel bývalej svetovej jednotke, ktorá po dvoch brejkoch získala za 25 minút poľahky prvý set v pomere 6:2. V druhom dejstve slovenský hráč síce spresnil hru, ale v dôležitej štvrtej hre za nepriaznivého stavu 1:2 nevyužil päť brejkbalov a Rios profesorskou hrou za 35 minút získal set v pomere 6:4.

V treťom sete sa Hrbatý úspešne pokúsil o zvrat. V šiestej hre po prvý raz prelomil podanie súpera a v nasledujúcej, hoci prehrával už 0:40, potvrdil esom svoj brejk a viedol 5:2. V ôsmej hre pri podaní Čiľana využil prvý setbal a za 36 minút znížil na 1:2 na sety. Do štvrtého dejstva nastúpil domáci hráč s odhodlaním vynútiť si piaty set. Až do deviatej hry si obaja aktéri podržali svoj servis, no v nasledujúcej premenil Hrbatý pri podaní Riosa prvý z troch setbalov a za 39 minút získal set v pomere 6:4.

V poslednom dejstve vystupňoval slovenský tenista svoj výkon. V šiestej hre brejkol Riosa, v nasledujúcej svoj únik potvrdil a ujal sa vedenia 5:2. Vzápätí pri podaní Riosa premenil Hrbatý prvý mečbal a za 27 minút získal set v pomere 6:2, čím vybojoval potrebný tretí bod pre svoj tím

Ján Krošlák - Nicolas Massú 2:6, 7:5, 3:6

Posledná dvojhra barážového stretnutia sa po dohode nehrajúcich kapitánov hrala na dva víťazné sety. Slovenský tenista síce v tretej hre úvodného dejstva brejkol svojho súpera, ale od tohto momentu získal Massú päť hier po sebe a za 39 minút získal set v pomere 6:2. V druhom sete zlepšil Krošlák pohyb po kurte, spresnil hru a viedol 4:2, no Čiľan nezložil zbrane a tromi bodmi po sebe sa dostal do vedenia 5:4. V ďalšej hre pri podaní domáceho hráča nevyužil Massú päť mečbalov a následne stratil aj svoj servis. Krošlák získanú sebadôveru napokon pretavil v zisk setu, ktorý trval až 58 minút. V štvrtej hre rozhodujúceho tretieho dejstva prelomil čilský reprezentant Krošlákove podanie a keďže si svoj servis v ďalšom priebehu podržal, po 37 minútach premenil celkovo siedmy mečbal a upravil konečný výsledok na 2:3 z pohľadu Chile.

Súvisiace články